Młoda Legia pokonała Polonię Bytom 1-0 - fot. Raffi

ME: Legia 1-0 Polonia Bytom (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Drużyna Młodej Legii pokonała w meczu Młodej Ekstraklasy rozegranym na ul. Obrońców Tobruku rówieśników z Polonii Bytom 1-0. Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo. Jedyna bramka meczu padła w ostatniej minucie spotkania po celnym uderzeniu Patryka Kamińskiego. W 48. minucie przy pierwszym kontakcie z piłką kontuzji doznał Michał Efir.

Fotoreportaż z meczu - 18 zdjęć

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 1-0 (0-0) Polonia Bytom
1-0 - 91 min. Patryk Kamiński

Legia: Machnowskij - Lisowski, Lisiecki, Augustyniak, Wasikowski (82' Wysocki) - Kosecki, Koziara (46' Efir, 48' Kamiński), Furman, Żyro (46' Widejko) - Górski, Banasiak (86' Łukasik)

żółta kartka: Furman

Legioniści od początku meczu osiągnęli lekką przewagę. Z dystansu strzelali Piotr Wasikowski i Adam Banasiak. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał z kolei w 23. minucie Jakub Kosecki. Goście dwukrotnie strzelali z dystansu po stałych fragmentach gry, ale oba uderzenia sparował na róg Kostia Machnowskij.

Po przerwie gra się wyrównała. Gra toczyła się głównie w środku pola, nie brakowało jednak strzałów z dystansu. Po pięknym uderzeniu Banasiaka piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. kwadrans później w poprzeczkę trafili gościa, a dobitka z najbliższej odległości okazała się niecelna. Dobre okazje stworzyli sobie również Maciej Górski i wprowadzony za kontuzjowanego Efira Kamiński, ale uderzali zbyt lekko, by zaskoczyć Michała Augustyna. Gdy wydawało się, że gol już nie padnie, w 91. minucie rajdem z lewej strony popisał się powracający do gry po poważnej kontuzji Przemysław Wysocki, a jego dośrodkowanie zamienił na bramkę Kamiński.