Jesienny mecz Młodej Legii z Młodym Śląskiem (3-1) - fot. Piotr Galas

ME: Śląsk 3-2 Legia

Woytek, źródło: slaskwroclaw.pl - Wiadomość archiwalna

W 21. kolejce Młodej Ekstraklasy legioniści przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 2-3, mimo iż prowadzili już 2-0. Arbiter pokazał aż 10 żółtych kartek, gole dla Legii zdobyli Górski i Banasiak. Na początku meczu dwie groźne akcje przeprowadził Jakub Kosecki. W 13. minucie z rzutu wolnego celnie uderzył Adam Banasik, ale Paweł Trojan był na posterunku. W odpowiedzi Gostomski obronił strzał Szuszkiewicza.

W 38. minucie kontuzji doznał Jarosław Fojut i zastąpił go Łukasz Bochorodycz. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Adam Banasiak zdobył gola po podaniu Furmana.

Tuż po wznowieniu gry na 2-0 podwyższył Maciej Górski, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy. Śląsk odpowiedział w 56. minucie. Po rzucie rożnym piłkę głową do siatki wbił Łukasz Bochorodycz. W 64. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Lisowski, a cztery minuty później Górski znalazł się sam na sam z Trojanem, ale bramkarz Śląska odbił piłkę na spojenie słupka z poprzeczką. W 72. minucie Śląsk wyrównał po rzucie karnym Przemysław Szuszkiewicz. Dziewięć minut przed końcem po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Legii Michał Nowak strzelił trzeciego gola dla gospodarzy.

Młoda Ekstraklasa: Śląsk Wrocław 3-2 (0-1) Legia Warszawa
0-1 - 45 min. Adam Banasiak
0-2 - 46 min. Maciej Górski
1-2 - 56 min. Łukasz Bochorodycz
2-2 - 72 min. Przemysław Szuszkiewicz
3-2 - 81 min. Michał Nowak

Śląsk: Paweł Trojan - Jacek Bąk, Jarosław Fojut (40' Łukasz Bochorodycz), Bartosz Kaśnikowski, Przemysław Szuszkiewicz, Dariusz Góral, Patryk Klofik, Robert Menzel (72' Paweł Garyga) , Marek Milczarek (45' Patryk Jędrzejowski), Przemysław Łudziński, Jakub Więzik (45' Michał Nowak)

Legia: Maciej Gostomski - Piotr Augustyniak, Mateusz Lisiecki, Wojciech Lisowski, Piotr Wasikowski (72' Radosław Mikołajczak), Adam Banasiak, Dominik Furman (86' Patryk Kamiński), Jakub Kosecki (64' Przemysław Wysocki) , Patryk Koziara (45' Bartosz Widejko), Michał Żyro, Maciej Górski

żółte kartki: Więzik, Góral, Łudziński, Kaśnikowski - Koziara, Kosecki, Górski, Banasiak, Mikołajczak, Żyro