Race odpalone na meczu z Pogonią mogą słono kosztować Zagłębie - fot. zaglebie.sosnowiec.pl
REKLAMA
REKLAMA

Stadion Zagłębia zamknięty do końca sezonu!

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Tego chyba nikt się nie spodziewał. Chociaż od meczu Zagłębia Sosnowiec z Pogonią w 1/4 finału Pucharu Polski minęły już prawie dwa miesiące, właśnie za zachowanie kibiców na tym spotkaniu wojewoda Śląski, Zygmunt Łukaszczyk nakazał rozgrywanie meczów na stadionie Ludowym do końca sezonu 2009/10 bez udziału publiczności! Zagłębie zostało ukarane za mecz z Pogonią po raz drugi - za pierwszym razem musiano rozegrać jeden mecz bez publiczności.

Najbliższe, jakże ważne w walce o awans do I ligi, sosnowiczanie rozegrają już jutro o godzinie 20 z Górnikiem Polkowice. Fani Zagłębia mobilizowali się na ten mecz, licząc że gorący doping pomoże ich zawodników w wywalczeniu oczekiwanego awansu. Niestety Zygmunt Łukaszczyk negatywnie ocenił stan bezpieczeństwa podczas meczu z Pogonią (rozegranego 16 marca) i wskazał na niedopełnienie przez Zagłębie obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w imprezie.

Od tej decyzji przysługuje sosnowieckiemu klubowi odwołanie do MSWiA w terminie 14 dni od otrzymania wspomnianej decyzji.

Przypomnijmy, że na meczu z Pogonią ultrasi Zagłębia odpalili kilkadziesiąt rac i zaprezentowali efektowną oprawę. Odłamek jednej z rac trafił w oko 12-letniego trampkarza Górnika Czeladź, a organizatorzy nie pozwolili obecnemu na stadionie lekarzowi, aby go opatrzył.

Szanse na rozegranie jutrzejszego meczu z Górnikiem z udziałem widzów są nikłe. Decyzja wojewody ma charakter natychmiastowej wykonalności i choć prawnicy klubu robią wszystko co w ich mocy, wątpliwe, by udało się skutecznie odwołać w tak krótkim czasie. Zagłębie za ten sam mecz zostało ukarane po raz drugi! W Sosnowcu nie kryją oburzenia i są przekonani, że decyzja ta ma na celu zmniejszenie szans sosnowiczan w walce o awans na zaplecze ekstraklasy.

Do końca sezonu Zagłębie rozegra jeszcze 5 meczów na stadionie Ludowym - z Górnikiem Polkowice, Elaną Toruń, Rakowem Częstochowa, GKS-em Tychy i Czarnymi Żagań.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.