Na trybunie Krytej demontowane są krzesełka - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Zdemontowano większość krzesełek na Krytej

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Od środy trwa usuwanie krzesełek z trybuny Krytej. Do tej pory zniknęła już zdecydowana ich większość. Prawdopodobnie zdemontowano by ich więcej, gdyby nie jutrzejsze spotkanie Młodej Legii, które rozegrane zostanie o godzinie 18. To ostatnia okazja, by zobaczyć mecz z wybudowanej przed 80 laty trybuny Krytej.

Krzesełka są od razu demontowane wraz z konstrukcją stalową - tak, że po ich rozebraniu i zapakowaniu do specjalnych kontenerów, zostaje sam beton. Rozbiórka krzesełek nastąpiła już zarówno na przed krytej, jak i dolnej i górnej (skrajne sektory) trybunie. Przypomnijmy, że trybuna Kryta, czyli zachodnia trybuna stadionu, zostanie zbudowana jako ostatnia. Zachowana zostanie jedynie historyczna elewacja. Ta zostanie w stu procentach rozebrana, a później odbudowana.

Nad studiem telewizyjnym nałożono już ostatni, brakujący fragment membrany, który jest obecnie odpowiednio mocowany. Nie rozebrano jeszcze rusztowań w zachodniej części studia.

Na trybunie im. Kazimierza Deyny zakończono już ponowny montaż krzesełek. Zdemontowano barierki, które były tam mocowane tylko dla testów - pojawiać się będą tylko w przypadku innych niż mecze piłkarskie imprez masowych. Z części krzesełek zdjęto już folię ochronną, dzięki czemu widać jak będą się one prezentowały na nowym stadionie. Trzeba przyznać, że ich barwa jest naprawdę dobrze dobrana.

Na górze dolnej trybuny południowej zamontowano już także konstrukcję, na której montowane będą kamery w czasie meczów rozgrywanych przy Łazienkowskiej. To z tego miejsca kręcone będą ujęcia zza bramki. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w tych miejscach od początku przewidywano wycięcie miejsc dla kibiców, właśnie ze względu na kamery TV. Konstrukcja, na której będą ustawione kamery została już zamontowana także na samej górze trybuny górnej.fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.