Budowa trybuny Krytej może się opóźnic - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA

Budowa całego stadionu opóźni się?

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / własne - Wiadomość archiwalna

Nikt nie wie kiedy zakończy się budowa nowego stadionu Legii. 26 czerwca mają zakończyć się prace jedynie przy budowie trzech trybun. Chociaż już rozpoczęto demontaż krzesełek na trybunie Krytej, nie wiadomo kiedy nowa Kryta zostanie oddana użytku, a co za tym idzie, gotowy będzie cały stadion, mogący pomieścić ponad 31 tysięcy widzów.
Wiadomo, że prace rozbiórkowe trybuny zachodniej miały się zacząć 12 maja.

"Rozbiórka czwartej trybuny miała się zacząć 12 maja, ale nie potrafię określić, kiedy się zacznie" - przyznaje Paweł Szymaniak. Jednak, żeby można było rozpocząć wyburzanie trybuny krytej, najpierw z pomieszczeń znajdujących się pod nią musi przenieść się Klub Piłkarski Legia. Na razie nie ma gdzie. "Niestety, z uwagi na brak zasilania obiektu przez firmę RWE Stoen Operator wszelkie rozruchy i pomiary opóźniają się" - mówi Paweł Szymaniak.

Problemy ze Stoenem trwają bardzo długo. "Nie jest możliwe przetestowanie np. wind, urządzeń i systemów elektrycznych. Byliśmy przekonani, że RWE podłączy nas do sieci już w zeszłym roku, ale nie nastąpiło to do dziś" - mówi Gazecie kierownik budowy Henryk Przybysz.

Wiadomo jednak, że później niż planowano w ogóle zgłoszono do Stoenu gotowość do załączenia stacji. "Gotowość do załączenia stacji wykonawca stadionu zgłosił 26 maja. Jeżeli przedstawiona dokumentacja i wykonanie spełniają warunki techniczne, podłączymy stację niezwłocznie, o wiele szybciej niż wynika to z zawartego w umowie terminu 24 sierpnia br." - odpowiada Monika Żychlińska z RWE.

Wiadomo, że początkowo stadion w całości miał być oddany do użytku na przełomie 2010 i 2011 roku. Później mówiło się o lutym 2011. Dziś nie wiadomo, czy tego terminu uda się dotrzymać. Jeśli budowa opóźni się (obecnie I etap ma 44 dni opóźnienia), Legia rundę wiosenną sezonu 2010/11 może rozpocząć nie na w pełni oddanym do użytku stadionie. Gotowe są już dźwigary, które będą podtrzymywać dach i krzesełka na trybunie Krytej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.