REKLAMA
REKLAMA

Miasto w końcu przejęło akcje Zagłębia Sosnowiec

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Po bardzo długim oczekiwaniu, w końcu doszło do przejęcia 49% akcji Zagłębia przez gminę Sosnowiec. Pozostałe 51% akcji będzie należało do dotychczasowego właściciela klubu, Krzysztofa Szatana. "Przepraszam za długie negocjacje, ale zakup akcji to nie kupno kilograma owoców na targu.
Ten klub to wiele lat tradycji i najważniejszy zespół w całym Zagłębiu. Jego miejsce nie jest w II lidze. Chcemy aby Zagłębie było wizytówką całego regionu, a nie tylko miasta" - powiedział prezydent Sosnowca Kazimierz Górski.

Tego samego dnia, nowym członkiem zarządu Zagłębia Sosnowiec został były piłkarz Zagłębia, Marek Adamczyk. 32-letni Adamczyk jest synem byłego wiceprezesa Zagłębia, Andrzeja Adamczyka. Nowy członek zarządu jest jednym z kandydatów na stanowisko prezesa klubu. Rada nadzorcza Zagłębia, będzie składać się z pięciu członków.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.