Manu, czyli prawe skrzydło Legii znów mocne - fot. Hagi
REKLAMA
REKLAMA

Vrdoljak i Manu zbierają pochwały

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Mecz z Widzewem był okazją do przyjrzenia się jak na boisku prezentują się nowi zawodnicy Legii Choć spotkanie wielkich emocji nie dostarczyło, to z dobrej strony pokazało się dwóch nowych legionistów. Na słowa pochwały zasłużyli Ivica Vrdoljak oraz Manu. Przeciętnie wypadł za to testowany defensor Danijel Mihajlović i jego szanse na zostanie w Warszawie są raczej niewielkie. Nic wielkiego nie pokazał także Bruno Mezenga.
Maciej Skorża w pierwszym składzie wystawił czterech zawodników, którzy na Łazienkowską trafili w ostatnich dniach. Najmniej pracy spośród nich miał pozyskany z HNK Cibalia bramkarz Marijan Antolović. Przeciwnicy nie zmusili go do zbyt dużego wysiłku. W pierwszej połowie 21-letni bramkarz nie musiał interweniować ani razu. Po przerwie widzewiacy oddali kilka strzałów na jego bramkę. Trzy z nich były celne, ale Antolović nie miał problemów z ich wyłapaniem. Pod jego bramką groźnie było tylko raz, gdy piłka dośrodkowana z lewego skrzydła przeleciała przez całe pole karne. Na szczęście żaden z rywali nie zamykał akcji z prawej strony. By lepiej ocenić Chorwata trzeba poczekać na kolejne mecze.

MARIJAN ANTOLOVIĆ
Czas gry: 90 minut
Wybicia celne: 16 (10+6)
Wybicia niecielne: 2 (1+1)
Strzały obronione: 3 (0+3)
Strzały nieobronione: 0Zbyt wiele pracy nie miał także grający od początku meczu na środku obrony razem z Inakim Astizem Srda Kneżević. Wszystko dlatego, że widzewiacy, jeżeli już znaleźli się pod bramką Legii, to zagrożenia praktycznie nie potrafili stworzyć. Aktywność Kneżevicia ograniczała się więc do wznawiania gry krótkimi podaniami po stratach piłek rywali. Od 70. do 81. minuty Serb został przesunięty na prawe skrzydło defensywy.

SRDA KNEŻEVIĆ
Czas gry: 81 minut
Odbiory: 2 (2+0)
Straty: 0
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Faulował: 2 (1+1)
Faulowany: 2 (1+1)Okazję do pokazania się z dobrej strony miał za to Manu. Już po kilku minutach jego gry widać było, że to zawodnik, który na prawym skrzydle pomocy radzi sobie bardzo dobrze. Jak na Portugalczyka przystało kilka razy popisał się dobrym wyszkoleniem technicznym. Mimo niskiego wzrostu potrafi wykorzystać swoją krępą budowę ciała i rywale mają duży problem, żeby wybić go z rytmu czy przewrócić. Kilka razy dośrodkowywał groźnie w pole karne, ale żadne z podań nie dało Legii gola. Pod koniec pierwszej połowy Manu dośrodkowanie zastąpił strzałem. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

MANU
Czas gry: 70 minut
Odbiory: 2 (2+0)
Straty: 5 (4+1)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1 (1+0)
Faulował: 1 (0+1)
Faulowany: 0Najlepiej zaprezentował się jednak nie Manu a Ivica Vrdoljak. „Po dwóch meczach widać, że Ivica jest mocnym punktem drużyny. Mam nadzieję, że jego gra z meczu na mecz będzie jeszcze lepsza. Vrdoljak będzie postacią, która będzie nadawał ton naszej linii pomocy. Ma być łącznikiem pomiędzy naszą grą w ofensywie i defensywie” - mówi Maciej Skorża. Słowa trenera potwierdza sytuacja na boisku, gdzie Chorwat był najlepszym zawodnikiem. Przerywał akcje rywali, próbował rozpoczynać akcje Legii, a gdy nadarzyła się okazja, sam strzelał na bramkę Widzewa.

IVICA VRDOLJAK
Czas gry: 81 minut
Odbiory: 5 (3+2)
Straty: 1 (0+1)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1 (0+1)
Faulował: 1 (0+1)
Faulowany: 3 (2+1)Przeciętnie zaprezentował się za to Bruno Mezenga. Brazylijski napastnik na murawie pojawił się w drugiej połowie za Donga Fangzhuo. Nic wielkiego jednak nie zaprezentował. W jednej ze swoich pierwszych akcji znalazł się sam przed bramkarzem Widzewa. Nie potrafił jednak zamienić okazji na gola i próba strzału została zablokowana. W kilku akcjach tracił piłki, bo... poślizgnął się na murawie. Przez 45 minut gry tylko raz uderzał na brakę Widzewa. Na bardziej szczegółową ocenę trzeba poczekać do kolejnych sparingów.

BRUNO MEZENGA
Czas gry: 45 minut
Odbiory: 0
Straty: 4
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 1
Faulował: 1
Faulowany: 0Słabo wypadł w swoim drugim meczu testowym Danijel Mihajlović. Serbski defensor do gry wszedł dopiero w 70. minucie. Choć Widzew z rzadka zagrażał bramce Legii, to po prostej stracie Mihajlovicia łodzianie mogli wyjść na prowadzenie. Szanse 25-letniego obrońcy na pozostanie w Warszawie nie wydają się zbyt duże. Choć Maciej Skorża nie podjął jeszcze decyzji w sprawie Serba, to jego postawa na boisku nie składnia do postawienia na niego.

DANIJEL MIHAJLOVIĆ
Czas gry: 20 minut
Odbiory: 0
Straty: 1
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Faulował: 1
Faulowany: 0


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.