Z Krytej został już tylko gruz - fot. Mishka
REKLAMA

Stadion: Z Krytej został gruz. Powstają fundamenty nowej trybuny

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Po wybudowanej 80 lat temu trybunie Krytej prawie nie ma już śladu. Rozpoczęto już wyburzanie także dwóch wież bocznych, w których m.in. znajdowało się pomieszczenie, z którego dowodzili kolejni dyrektorzy ds. bezpieczeństwa na naszym stadionie. Już w czasie wyburzania trybuny Krytej rozpoczęto stawianie fundamentów pod nową trybunę zachodnią.

Fotoreportaż z budowy - 14 zdjęć Mishki
Ta zostanie oddana do użytku na wiosnę 2011 roku. Gruz z dotychczasowej trybuny składowany jest na terenie jednego z bocznych boisk. W całości zostanie wywieziony ze stadionu za około miesiąc. W czasie wyburzania trybuny na stadionie jest sporo pyłu, który osiada także na krzesełkach i barierkach trzech pozostałych trybun. Dlatego m.in. na razie nie zdjęto folii ochronnej z większości krzesełek. Aby pyłu było mniej, gruz polewany jest wodą.

Jak udało się nam dowiedzieć, w momencie otwarcia trzech trybun nowego stadionu, czyli podczas towarzyskiego meczu z Arsenalem, zaplanowanego na 7 sierpnia, ma być już gotowa znaczna część konstrukcji nowej trybuny zachodniej, którą kibice nadal nazywać będą Krytą.

Trzy trybuny nowego stadionu są już gotowe. Na ich zapleczu znajduje się 10 punktów gastronomicznych oraz toalety, które mają pomieścić ponad 200 osób w tym samym momencie. Podczas środowej prezentacji obiektu dla dziennikarzy, zastępca kierownika budowy Marek Żywiałkowski powiedział, że dach zamontowany nad trybunami przykrywa większość krzesełek znajdujących się na stadionie - oprócz trzech pierwszych rzędów.

W związku z tym, że budynek trybuny Krytej wpisany został do rejestru zabytków, pojawiły się wątpliwości, czy rzeczywiście miał być wyburzany. "Budynek trybuny Krytej od początku był przewidziany do wyburzenia. Dysponujemy decyzją konserwatora zabytków, zgodnie z którą zostać miała tylko i wyłącznie ściana frontowa do wysokości 6 m, czyli do tej wysokości, która w tej chwili jest odsłaniana. Na bazie tego muru zostanie odbudowana cała ściana frontowa w nowej technologii, ale zgodnie z tym co było, z wcześniejszą myślą architektoniczną" - wyjaśniał przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za budowę stadionu Legii.

fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.