Maciej Rybus zagrał przeciwko Kamerunowi - fot. LegiaLive!

Polska 0-3 Kamerun

źródło: 90minut.pl/własne - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski znów nie zachwyciła. Prowadzona przez Franciszka Smudę kadra przegrała z Kamerunem 0-3. Dwie bramki dla gości zdobył Samuel Eto'o. Trzecie trafienie dołożył Vincent Aboubakar. Z trójki powołanych legionistów na boisku pojawił się tylko Maciej Rybus. Pomocnik Legii grał od 46. minuty.
W pierwszej połowie okazje do zdobycia bramki dla Polski zmarnowali w 32. minucie Rafał Murawski, który trafił w poprzeczkę, i minutę później Robert Lewandowski, który dał zablokować się rywalom. Szansę na honorowe trafienie w końcówce meczu znów zaprzepaścił były gracz Lecha Poznań. Po dobrym podaniu Adriana Mierzejewskiego Lewandowski znalazł się sam przed bramkarzem rywali, ale trafił wprost w jego nogi.

Samuel Eto'o Flis 30, 53, Vincent Aboubakar 85

Polska: 1. Łukasz Fabiański (46, 12. Przemysław Tytoń) - 3. Grzegorz Wojtkowiak (38, 21. Marcin Kowalczyk), 14. Michał Żewłakow, 13. Kamil Glik, 4. Maciej Sadlok - 16. Jakub Błaszczykowski, 5. Dariusz Dudka (72, 15. Adam Matuszczyk), 8. Rafał Murawski (58, 18. Adrian Mierzejewski), 10. Ludovic Joseph Obraniak (78, 17. Sławomir Peszko), 11. Paweł Brożek (46, 6. Maciej Rybus) - 9. Robert Lewandowski.

Kamerun: 22. Guy Roland N'Dy Assembé - 8. Gilles Augustin Binya, 3. Nicolas Alexis Julio N'Koulou N'Doubena (65, 23. André Stéphane Bikey-Amougou), 5. Sébastien Aymar Bassong Nguena, 2. Benoît Assou-Ekotto - 7. Marcel Biyouha Ndjeng, 11. Jean II Makoun (70, 20. Georges Constant Mandjeck), 14. Aurélien Bayard Chedjou Fongang (76, 21. Joël André Job Matip), 13. Jean-Éric Maxim Choupo-Moting (59, 18. Henri Bienvenu Nstama), 6. Henri Bedimo Nsame (82, 12. Thomas Gaëtan Bong Songo) - 9. Samuel Eto'o Fils (80, 15. Vincent Aboubakar).

żółte kartki: Obraniak - Bienvenu.

sędziował: Tony Asumaa (Finlandia).