Oprawa Polonii Bytom poświęcona Jackowi Trzeciakowi - fot. olimpijska2.pl
REKLAMA

Na stadionach: Karty kibica mają negatywny wpływ na frekwencję

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Wprowadzenie na wszystkich stadionach ekstraklasy, obowiązkowych kart kibica, zmniejszyło frekwencję na kilku meczach. Wydaje się, że tego kłopotu nie będą miały kluby (w tym Legia), które na wprowadzenie KK zdecydowały się znacznie wcześniej. Na wyrabianie kart bardzo narzekali fani Ruchu i Polonii Bytom, a wcześniej Górnika. W końcu udało się zaliczyć prawie tysięczne wyjazdy.
W około 900 głów na meczach swoich drużyn zameldowały się Górnik, Arka i Widzew.

Pusty sektor gości pozostał na Konwiktorskiej, o czym parę dni przed meczem informowali legioniści. Ze względu na brak sektora gości, fani GKS-u Bełchatów nie zobaczyli meczu w Białymstoku, a wiślacy nie pojechali do Chorzowa z powodu zakazu wyjazdowego. Oprawy przygotowano w Bytomiu i Warszawie. Chyba najciekawsza miała jednak miejsce w Zielonej Górze na meczu żużlowym Falubazu ze Stalą Gorzów. Dziś zaległy mecz 1. kolejki Legia - Cracovia. Relacja z niego za tydzień - w kolejnej odsłonie "Na stadionach".

Poważne konsekwencje czekają kilku fanów Jagiellonii po wyjeździe do Salonik. Kibice z całej Polski próbują pomóc białostoczanom, którym grożą surowe konsekwencje. Uruchomiona została strona www.pomoc-kibicom.pl.

Komplet widzów na stadionie Pogoni obejrzał kolejną wysoką porażkę reprezentacji Polski.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legialive.pl - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Cracovia Kraków 2-3 Śląsk Wrocław (325).
Wrocławianie wykorzystali wszystkie wejściówki na ten mecz, który po raz kolejny Cracovia zagrała na Hutniku. W sektorze gości stawiło się 325 osób, w tym Wisła Kraków (70) i Lechia Gdańsk (2). Cracovia ponownie wypełniła stadion zaledwie w połowie, a na płocie wywiesiła trzy flagi.

Polonia Warszawa 3-0 Legia Warszawa (0).
To spotkanie wzbudzało spore zainteresowanie przed rozpoczęciem. W związku z zakończeniem protestu przez legionistów, wydawało się, że ci pojawią się na derbach. Ostatecznie gdy Polonia nie przyznała 1800 biletów kibicom gości - wysyłając jedynie 300 sztuk, fani Legii uznali, że nie pojawią się na tym spotkaniu. Polonia ponoć próbowała zwiększyć liczbę wejściówek do 700, ale nie zgodziła się na to policja. W porównaniu z poprzednim meczem obu drużyn, liczba gospodarzy na pewno większa, za to doping słabszy niż parę miesięcy temu. Polonia w sektorze gości wywiesiła transparent "Jesteśmy zawsze tam..." oraz sfabrykowaną flagę "Żyleta". Ponadto gospodarze zaprezentowali 100 transparentów z herbem klubu, a w drugiej części gry trybunę przykrywała sektorówka z postaciami kibiców i hasłem "O takiej Polonii wam się nie śniło, wszyscy razem jesteśmy siłą". Na płocie pojawił się ponadto transparent odnoszący się do stadionu przy K6 - "W kasie nie może być różnicy, stadion dla Dumy Stolicy".

Jagiellonia Białystok 3-1 GKS Bełchatów (-).
Ponad 5 tysięcy widzów obejrzało spotkanie ligowe Jagiellonii z GKS-em. Sektor gości, który przygotowano dla fanów Arisu był wykorzystywany krótko. Ligowi rywale białostoczan nie mogą z niego korzystać. Młyn Jagiellonii z dobrym dopingiem.

Polonia Bytom 1-1 Lechia Gdańsk (60).
Na daleki wyjazd do Bytomia pojechało 60 fanów Lechii. Gdańszczanie nie wywiesili żadnej flagi i nie prowadzili dopingu. Na płocie pojawił się jedynie transparent dotyczący protestu Lechii. Gospodarze na meczu pożegnali byłego kapitana Jacka Trzeciaka, który oprócz prezentów od kibiców, "otrzymał" również okazjonalną oprawę. W młynie bytomian zaprezentowana została sylwetka zawodnika z numerem 6 z rękoma w górze oraz mała sektorówka z szóstką. Doping i frekwencja Polonii na przeciętnym poziomie, na co wpływ miało zamieszanie z kartami kibica.

Lech Poznań 0-0 Arka Gdynia (900).
Na meczu przyjaźni w Poznaniu pojawił się komplet, 13,5 tysiąca widzów. Fani Arki przyjechali w 900 osób i zasiedli w osobnych sektorach. Obie ekipy prowadziły dobry doping, tym razem rezygnując z prezentowania oprawy. Na stadionie pojawił się transparent poświęcony kilku kibicom.

Zagłębie Lubin 1-2 Górnik Zabrze (920).
Fani Górnika otrzymali od lubinian większą liczbę biletów niż wiele innych ekip. Górnik wraz z GKS-em Katowice (202) zaprezentował sie bardzo dobrze - było ich 920 i prowadzili bardzo dobry doping. Przyjezdni wywiesili parę swoich flag + płótno GKS-u. Przez część meczu prowadzili doping bez koszulek. Wcześniej zabrzanie mieli na sobie trójkolorowe koszulki, zaś katowiczanie żółte.

Korona Kielce 1-2 Widzew Łódź (850).
Tradycyjnie przy ekipach z górnej półki, liczba przyjezdnych ograniczona była liczbą przyznanych przez Koronę biletów. Tych kielczanie standardowo przyznali 770. Łodzianie dotarli w większej grupie, ale nie wszyscy weszli na stadion. Tym razem żadna z ekip nie zaprezentowała, ograniczając się do głośnego dopingu. Nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Widzew szykuje się już na wyjazd do Bydgoszczy na PP. Zawisza przyśle do Łodzi 1000 biletów.

Ruch Chorzów 2-0 Wisła Kraków (-).
Fani Wisły nie mogli pojechać do Chorzowa, ze względu na zakaz wyjazdowy za mecz derbowy z Cracovią. Gospodarzy na meczu zaledwie 6 tysięcy, na co wpływ miały m.in. wprowadzone karty kibica. Niebiescy dobrze się bawili, szczególnie że ich piłkarze niespodziewanie łatwo poradzili sobie z Wisłą. Na "specjalne względy" chorzowskiej publiczność mógł liczyć Patryk Małecki, który wielokrotnie był "pozdrawiany".

I liga:

Ruch Radzionków 0-0 Sandecja Nowy Sącz (400).
Bardzo dobry wyjazd Sandecji, której w Radzionkowie pojawiło się ok. 4 setek. "Sączersi" mieli ze sobą kilka flag - swoje i zgód. Na trybunach zasiedli ubrani w koszulki tworzące flagę klubu.

LKS Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biała (106).
106 fanów Podbeskidzia stawiło się w najmniejszej miejscowości na zapleczu ekstraklasy. Mieli ze sobą jedną flagę i prowadzili niezły doping. Młyn gospodarzy liczył 15 głów.

ŁKS Łódź 2-2 Piast Gliwice (120).
Po wyjeździe Piasta do Łodzi można było spodziewać się znacznie więcej. Gliwiczanie stawili się na stadionie ŁKS-u w 120 osób z jedną flagą. Ich doping nie powalał na kolana.

Górnik Polkowice - MKS Kluczbork (33).

GKS Katowice 1-1 Warta Poznań (11).
Sektor gości na stadionie GKS-u nadal jest zamknięty. Fani z Poznania (10) i Kościana (1) zajęli więc miejsca na trybunie głównej. GieKSa z nie najlepszą frekwencją (niewiele ponad 2,5 tys.) oraz niezłym dopingiem.

Flota Świnoujście 1-0 Pogoń Szczecin (0).
Niestety działacze Floty zepsuli to świetnie zapowiadające się spotkanie, ustalając wysokie ceny biletów. Fani Pogoni zgodnie z zapowiedzią nie sprzedawali biletów na wyjazd. Pod stadionem stawiło się 250 fanów ze Szczecina. Protest prowadzili także fani Floty.

II liga:

Ruch Zdzieszowice 0-1 Zagłębie Sosnowiec (320).
320 fanów Zagłębia pojechało na wyjazd do Zdzieszowic. Na stadionie miejscowego Ruchu sektor gości z dorodnym drzewem po środku może pomieścić zaledwie 80 osób. Jak można się było spodziewać, sosnowiczanie ze względu na spory nadkomplet, meczu nie zobaczyli z wysokości trybun - zajęli miejsca wzdłuż ogrodzenia, gdzie wywiesili flagi i prowadzili doping.

Polonia Nowy Tomyśl 0-2 Zawisza Bydgoszcz (260).
Spotkanie rozegrano w Poznaniu na stadionie Warty. Pojechało na nie 260 fanów Zawiszy, w tym kilka osób z Lubina. W sektorze gości bydgoszczenie wywiesili dwie flagi i prowadzili przeciętny doping. W drodze powrotnej bydgoszczanie zatrzymali się na plaży w Wąsoszu, gdzie relaksowali się przed dalszą podróżą.

Tur Turek 6-2 Raków Częstochowa (166).
Dobry wyjazd Rakowa. Częstochowianie zajęli sektory obok klatki dla gości. Wywiesili dwie flagi i tylko parę razy coś krzyknęli. Gospodarze wystawili 20 osobowy młyn.

OKS Otwock - Stomil Olsztyn (70).
Fani Stomilu nie weszli na stadion w Otwocku i spotkanie oglądali zza płotu. Gospodarzy w młynie 35 z dopingiem przez cały mecz.

Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Maz. (6).
Jeziorowcy po dobrym wyjeździe do Płocka, tym razem bez młyna na meczu u siebie. Fani z Nowego Dworu przyjechali w 6 osób.

Puszcze Niepołomice - Stomil Olsztyn (4).
W środę na zaległe spotkanie do Niepołomic pojechał jeden fan Stomilu. Na miejscu pojawili się także dwaj kibice Polonii Bydgoszcz i jeden Hutnika Kraków.

Niższe ligi:

Gryf Gródek 0-8 ŁKS Łomża (73).

Bug Wyszków - Hutnik Warszawa (50).
Fani Hutnika z jedną flagą i dobrym dopingiem. Gospodarze bez młyna i dopingu, nie licząc kilku okrzyków.

Mazur Karczew 3-5 Pogoń Siedlce (26).

Chełmianka Chełm 3-0 Unia Nowa Sarzyna (19).
Półtora tysiąca fanów obejrzało spotkanie Chełmianki z Unią. Młyn gospodarzy liczył 250 osób. Wraz z nimi 60 fanów Motoru. Ze względu na zamknięty sektor gości w Chełmie, przyjezdni zajęli miejsca na sektorze gospodarzy.

KS Piaseczno 1-0 Narew Ostrołęka (13).
SMS Łódź - Ursus Warszawa (13).

Mazur Radzymin 2-2 Dolcan II Ząbki (0).
Fani Mazura na meczu z rezerwami Dolcanu odpalili kilka ogni wrocławskich i ekrany dymne.

Inne dyscypliny:

Falubaz Zielona Góra 47-43 Stal Gorzów (800).
Dwie ciekawe oprawy przygotowali fani Falubazu na spotkanie derbowe ze Stalą Gorzów. Pierwsza składała się z kartoniady, malowanej sektorówki oraz hasła" Z czym wy do czwórki, gorzowskie ogórki". Druga to pasy materiału w barwach oraz podświetlony pirotechniką transparent "Zielonogórzanie". Kibice gości odpowiedzieli na oprawę Falubazu stylizowaną na reklamę jednego z banków i na sektorówce z rycerzem zamieściil hasło "Nic już nie możecie dla nas zrobić". Fani Stali wykorzystali wszystkie bilety przygotowane przez zielonogórzan.

Reprezentacja:

Polska 0-3 Kamerun
Komplet widzów (17.000) obejrzał mecz reprezentacji Polski w Szczecinie. Miejsce rozegrania meczu wzbudziło sporo kontrowersji, szczególnie w Lubinie, gdzie od dłuższego czasu czekają na występ kadry na nowym stadionie. Fani Pogoni (najliczniejsi), a także kibice innych klubów nie zawiedli, dopingując głośno przez całe spotkanie biało-czerwonych. Na trybunach utworzono z kartonów biało-czerwoną flagę.


Wyjazd tygodnia: 920 fanów Górnika w Lubinie
Oprawa tygodnia: Oprawa Falubazu na meczu ze Stalą i Polonii na meczu z Legią

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Doping na meczu Korona - Widzew (mks-korona-kielce.pl):


Doping Górnika w Lubinie:


Doping na meczu Ruch - Wisła (niebiescy.pl):


Doping Jagiellonii na meczu z GKS-em (jagiellonia.net):


Doping i oprawa Falubazu (FalubazTV):


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.