Młodzież: mecze sobotnie (foto+video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Większość młodzieżowców Legii wygrała dziś swoje spotkania - Młode Wilki 96 wygrały 6-1 w Grodzisku, gracze z rocznika 97 rozgromili 8-0 Proch Pionki, a Delta 98 wyjechała z Łazienkowskiej pokonana 3-0. Wygrały również obie drużyny juniorskie, zaś Młode Wilki 95 w meczu na szczycie uległy 0-1 KS Piaseczno. Trampkarze CWKS 95 rozgromili 6-1 Piast Feliksów, zaś orliki zremisowały 3-3 z Drukarzem.

Młode Wilki:

Legia 93 3-0 (1-0) Mazowsze Grójec 92/3 Zdjęcia z meczu
1-0 45 min. Dawid Dzięgielewski (as. Marko Lukač)
2-0 72 min. Marko Lukač (as. Dawid Dzięgielewski)
3-0 77 min. Marko Lukač (as. Michał Grudniewski)

Legia: Wienczatek - Gołębiewski (63' Siwak), M. Grudniewski, Długołęcki, Todorović - Kępka, Prusinowski, Rzuchowski (65' Latos), Karniszewski [92] (46' Czarnecki) - Dzięgielewski, Lukač
Rezerwowi: Kamil Brzeziański (br)[94]

Legioniści, mimo plagi kontuzji która mocno przerzedziła skład i praktycznie ograniczyła go do rocznika 1993, stosunkowo pewnie poradzili sobie z beniaminkiem z Grójca. Póki defensywnie ustawionym zawodnikom Mazowsza starczało sił, bronili się w miarę składnie i dopiero tuż przed przerwą Legia objęła prowadzenie po golu Dzięgielewskiego, choć już przedtem miała kilka dogodnych sytuacji. Po przerwie przewaga legionistów stopniowo rosła, goście słabli, aż w końcu dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marko Lukač. Wynik mógł być dużo wyższy, ale w dogodnych sytuacjach goli nie zdołali zdobyć m.in. Kępka, Dzięgielewski czy Czarnecki.

Legia 94 2-1 (1-1) Agrykola 94 Zdjęcia z meczu
0-1 11 min. Daniel Nawrocki
1-1 23 min. Dominik Ochman (karny po faulu na Jakubie Sosnowskim)
2-1 42 min. Dominik Ochman (rzut wolny)

Legia: Brzeziański - Turzyniecki, Ochman, Fabiszewski, Jagiełło [95] - Misiak, Pielaciński (41' Stolarz [95]), Sokołowski, Mazek (41' Rozmus) - Kurowski, Sosnowski (53' Janusiewicz)
Rezerwowi: Paweł Zieliński (br)

Grający w mocno eksperymentalnym składzie uzupełnionym graczami rocznika 95 legioniści nie mieli łatwego zadania w starciu z Agrykolą - tym bardziej, że goście pierwsi objęli prowadzenie, gdy Nawrocki wykorzystał niezdecydowanie naszej obrony. Po faulu na Jakubie Sosnowskim sędzia podyktował kilkanaście minut potem rzut karny, który na bramkę zamienił Dominik Ochman. Ten sam gracz ustalił wynik spotkania tuż po przerwie, po rzucie wolnym z ponad 35 metrów i błędzie bramkarza, który błędnie ocenił tor lotu piłki. Spotkanie nie obfitowało niestety w efektowne akcje i okazje bramkowe, ale o tą jedną bramkę lepsi byli legioniści, którzy po 3 kolejkach z 7 punktami zajmują pozycję wicelidera.

Legia 95 0-1 (0-0) KS Piaseczno 95
Gol:
0-1 79 min. Piotr Sinior (as. Kamil Ziemnicki)

Legia: Haluch - Waszkiewicz, Kucharski, Piórkowski, Juźwik - Śmigielski, Dziewicki, Parobczyk, Piwowarczyk (41' Rakowski [96]) - Anczewski [96] (65' Milewski), Chmielewski

Piaseczno zakończyło długą passę meczów ligowych bez porażki Młodych Wilków 95, zdobywając gola w końcówce meczu po stałym fragmencie gry. Trzeba jednak przyznać, że o ile mecz był zacięty (acz mało efektowny), to nieco więcej okazji bramkowych stworzyli sobie właśnie goście. Dysponujący tym razem zaledwie 11 graczami (+ 2 wypożyczonymi z rocznika 96), w tym wracającym dopiero do gry po urazie Milewskim, trener Lewandowski niewiele mógł tym razem zmienić w grze drużyny, aby ożywić boiskowe poczynania Młodych Wilków.

Pogoń Grodzisk Maz. 1-6 (1-2) Legia 96
1-0 7 min. Łukasz Gwardiak
1-1 10 min. Rafał Makowski (as. Daniel Mlonek)
1-2 39 min. Jakub Nidzgorski (as. Rafał Makowski)
1-3 43 min. Rafał Makowski b.a.
1-4 49 min. Marcin Kraska (as. Rafał Zakrzewski)
1-5 57 min. Rafał Makowski (as. Jakub Nidzgorski)
1-6 78 min. Jakub Nidzgorski (as. Jacek Knyziak)

Legia: Siedlecki (41' Koncki) - Ozga (41' Zakrzewski), Najemski, Gorczyca, Baranowski - Kraska, Knyziak, Podsiadło (41' Wieteska [97]), Mlonek - Makowski - Nidzgorski

Mecz trampkarzy w Grodzisku Mazowieckim tylko z początku był wyrównanym widowiskiem. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, legioniści jednak jeszcze szybciej odpowiedzieli. Niemal do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka o dominację w środku pola, aż w końcu, tuż przed przerwą prowadzenie objęli legioniści. Po przerwie na boisku pojawił się wypożyczony z rocznika 97 (wobec plagi kontuzji i wypożyczenia 2 graczy do MW95) Mateusz Wieteska, do niedawna występujący właśnie w zespole z Grodziska, i wprowadził więcej spokoju w poczynania linii środkowej Legii. W dość szybkim tempie Młode Wilki zdobyły 3 gole, a tuż przed końcem wynik na 1-6 ustalił Jakub Nidzgorski. Wcześniej hattrickiem popisał się aktywny dzisiaj Rafał Makowski. Gospodarze kończyli mecz w 9-tkę po czerwonych kartkach za brutalne zagrania. Niestety również legioniści musieli pod koniec meczu grać w niepełnym składzie, gdyż uraz Arka Najemskiego (odniesiony już po wyczerpaniu "zasobów" ławki rezerwowych) wyeliminował go z gry na ostatnie kilkanaście minut, a na płycie jedynie asystował grający z opuchniętą po jednym z fauli kostką Marcin Kraska.

Legia 97 8-0 (3-0) Proch Pionki 97 Zdjęcia z meczu
1-0 10 min. Kamil Wiśniewski (as. Eryk Więdłocha)
2-0 18 min. Eryk Więdłocha as. Kamil Wiśniewski)
3-0 32 min. Kamil Wiśniewski (as. Eryk Więdłocha)
4-0 50 min. Konrad Zaradny b.a.
5-0 52 min. Eryk Więdłocha (as. Kamil Wiśniewski)
6-0 56 min. Eryk Więdłocha (as. Krzysztof Mamla)
7-0 59 min. Maciej Wojczuk (as. Krzysztof Mamla)
8-0 63 min. Krzysztof Mamla b.a.

Legia: Wojcieszak (57' Ceran) - Zabłocki, Kostrzanowski, Piątek (36' Wojczuk), Witkowski - Kuncewicz, Krasuski (36' Mamla), Podlecki, Zaradny - Więdłocha (57' Brzosko), Wiśniewski (52' Maj)

Drużyna z Pionek nie okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem. Już do przerwy było 3-0, zaś w drugiej części gry przewaga legionistów była miażdżąca i tylko swojej nieskuteczności "zawdzięczać" mogą, że nie zdobyli kilku kolejnych goli. Dobrze współpracująca para napastników Wiśniewski-Więdłocha zdobyła w sumie 5 goli, najczęściej wzajemnie sobie podając. W drugiej połowie Wiśniewskiego udanie zastępował Mamla (gol i dwie asysty), a pozostałe bramki zdobyli - Konrad Zaradny i Maciej Wojczuk. W trakcie drugiej odsłony gry doszło do groźnie wyglądającego zderzenia głowami dwóch graczy gości - obaj zalali się krwią i potrzebna była interwencja pogotowia.
Po dwóch kolejkach legioniści z kompletem punktów i bilansem bramkowym 19-0 prowadzą oczywiście w tabeli MLTRM.

Legia 98 3-0 (1-0) Delta Warszawa 98 Zdjęcia z meczu
1-0 25 min. Kamil Wojtkowski
2-0 67 min. Aleksander Waniek (as. Szymon Świerszcz)
3-0 69 min. Cezary Sauczek (as. Kamil Wojtkowski)

Legia: Balawejder (36' J. Ławcewicz) - Gregorczuk (Najemski), Orłowski, Żyro (S. Ławcewicz) - Leleno (Kaniecki), Wojtkowski, Świerszcz, Korczakowski (Sauczek) - Waniek (Wiszorowski, Jabłoński)

Delta okazała się dużo bardziej wymagającym przeciwnikiem niż WOSiR Wyszków, ale legioniści byli znacznie lepiej poukładani i sprawni w grze ofensywnej i już do przerwy mogli wysoko prowadzić. Jedynego gola w tej części gry zdobył Kamil Wojtkowski po ładnym uderzeniu z dystansu. Po przerwie goście ożywili się w ofensywie i trzykrotnie, za sprawą Krzysztofa Pikusa i Macieja Babicza zagrozili bramce Legii, w której jednak dobry mecz rozgrywał Jan Ławcewicz. Legioniści zdobyli w międzyczasie drugiego gola, ale nie został on uznany z powodu pozycji spalonej Wiktora Wiszorowskiego. Mimo prowadzenia odczuć można było w poczynaniach naszej drużyny pewną irytację trudnościami z powiększeniem przewagi i sforsowaniem dość sprawnie grającej obrony, a w szczególności bramkarza "Diabełków" Michała Szkatulnika. Młode Wilki w końcówce spotkania przełamały impas i wykorzystały swoją przewagę w technice, dwukrotnie "rozklepując" przeciwnika i zdobywając przesądzające o zwycięstwie bramki, których strzelcami byli Olek Waniek i Czarek Sauczek.

W czwartek Legia zagra na boisku Drukarza, zaś zaraz potem wyjeżdża na bardzo silnie obsadzony turniej do holenderskiego Venlo.

Młodzież CWKS Legia:

KS Piaseczno 94 - CWKS Legia 94

Mecz został przełożony na 22 września z uwagi na zalanie płyty boiska przez niedawne opady deszczu. Odwołany został również mecz rocznika 1997.

Piast Feliksów 95 1-6 CWKS Legia 95
Gole dla Legii: Karol Kubicki (x2), Kacper Puza, Marcin Dołoszyński, Adam Jaworek, Bartłomiej Sosnowski

CWKS Legia: Przesmycki - Gołębiowski, Nowakowski, Przygoda (62'Koluch), Olszak - Słowik, Kubicki, Puza, Katri (62' Sysik) - Dołoszyński (50' Sosnowski), Melich (54' Jaworek)

Liga Orlików: Drukarz I Warszawa '01 3-3 CWKS Legia

Liga Skrzatów: Drukarz Warszawa '01 1-9 CWKS Legia '01
0-1 Sebastian Duczek
0-2 Stanisław Muniak
0-3 Stanisław Muniak
0-4 Stanisław Muniak
0-5 Sebastian Duczek