Stadion przy ul. Łazienkowskiej im. marszałka Józefa Piłsudskiego - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Kto zarobi na zmianie nazwy stadionu?

Bodziach, źródło: Magazyn Sportowy / własne - Wiadomość archiwalna

Dopiero za kilka miesięcy zakończy się budowa nowego stadionu Legii. Czy stadion im. marszałka Józefa Piłsudskiego zmieni nazwę, na razie nie wiadomo. Fani już dawno opowiedzieli się za niezmienianiem nazwy i patrona obiektu przy Łazienkowskiej 3. Klubowi działacze przekonują, że do czas zakończenia budowy nie zajmują się jego nazwą. Wątpliwości budzi fakt, kto ew. zarobi na sprzedaży praw do nazwy.

Przypomnijmy bowiem, że stadion przy Łazienkowskiej jest obiektem wybudowanym przez miasto stołeczne Warszawa, KP Legia jedynie dzierżawi ten teren. Kto ewentualnie mógłby zarobić na sprzedaży praw do nazwy stadionu - klub, czy miasto?

"Na mocy umowy dzierżawy podpisanej z miastem, wszelkie prawa marketingowe przypisane są klubowi" - mówi Marek Drabczyk z zarządu Legii. "Jednak do momentu zakończenia budowy stadionu nie zajmujemy się kwestią praw do nazwy" - dodaje.

Inaczej sprawę widzi Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, do którego należy stadion Legii. "Obecnie trwa analiza tej kwestii. Chodzi o niemałe kwoty. W dotychczasowej umowie, nie zostało to sprecyzowane" - mówi Kopaniak.

Kilka miesięcy temu, jeszcze przed oddaniem do użytku trzech trybun nowego stadionu, Jarosław Ostrowski z zarządu KP Legia mówił, że klub nie ma nic przeciwko zmianie nazwy. "Jeżeli znalazłaby sie firma, która zapłaciła by odpowiednio za umieszczenie jej nazwy w nazwie stadionu, to jak najbardziej jesteśmy za tym" - powiedział Ostrowski na antenie Radia Przasnysz.

Ile można zarobić na sprzedaży nazwy stadionu? Firma PGE za to, że budowany na Euro 2012 (będzie grać na nim także Lechia Gdańsk) stadion nazwany będzie PGE Arena zapłaci 7 milionów złotych. Umowę podpisano na 5 lat. Sponsor stadionu w Monachium, firma Allianz za miejsce w nazwie płaci 6 mln euro rocznie przez 15 lat. Łącznie to 1/4 kosztów budowy stadionu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.