REKLAMA

Komunikat Grupy 1916

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Siatkarze Legii zostali wycofani z rozgrywek ligowych w sezonie 2010/11. Stowarzyszenie Grupa 1916, zarządzające od kilku lat siatkarską Legią wydało dziś komunikat, w którym wyjaśnia przyczyny takiego stanu rzeczy:
Szanowni Państwo,
z przykrością musieliśmy podjąć bolesną decyzję o wycofaniu zespołu siatkarzy Legii z rozgrywek II ligi mężczyzn. Przez ostatnie 5 lat przeprowadziliśmy tysiące rozmów na temat wsparcia finansowego sekcji, jednak poza luźnymi deklaracjami i jednorazowymi dotacjami od przyjaciół sekcji, nigdy nie udało się zapewnić jej stabilnego finansowania. Z końcem zeszłego sezonu podjęliśmy decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek, gdyż naszym zdaniem bez zapewnienia jej stałego, mocnego partnera finansowego, sekcja jest skazana wyłącznie na niepewność i wegetację.

Gdy decyzja o dalszym losie sekcji była już właściwie przesądzona, gotowość współpracy ze Stowarzyszeniem zadeklarowały władze Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Pan Burmistrz zapewnił nas o chęci wspópracy i zapewniał o godnych warunkach dla dalszego funkcjonowania sekcji. Poza formalnym nawiązaniem współpracy i udostępnieniem obiektów należacych do Dzielnicy, urzędnicy zapewniali nas o gotowości finansowania sekcji przez podmioty gospodarcze działające na terenie Dzielnicy. Deklaracje władz Białołęki oraz przychylna atmosfera, która nam towarzyszyła na etapie podpisywania umowy o współpracy, pozwalały oczekiwać, że na Białołęce przywrócimy w końcu sekcji siatkówki jej dawny blask.

Niestety deklaracje nie zostały zmaterializowane, a my możemy czuć się oszukani, że ogromna praca związana z przygotowaniem zespołu do nowego sezonu poszła na marne.

W okresie przygotowawczym kolejny cios otrzymaliśmy z Biura Sportu m.st. Warszawy. Według nowego regulaminu, wsparcie finansowe z miasta nie należy się klubom, które w ostatnim sezonie w swoich ligach uplasowały w drugiej części tabeli. Jak taki zapis ma się do "podnoszenia poziomu sportowego w rozgrywkach centralnych" pozostawiamy ocenie kibicom. Widocznie w ostatnich latach w stolicy upadło jeszcze za mało klubów sportowych. "Warszawa stolicą sportu" - to pusty, reklamowy slogan Szanowni Urzędnicy...

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim naszym przyjaciołom, którzy przez ostatnie 5 lat pomagali nam finansowo i organizacyjnie we wszelkich apektach funkcjonowania zespołu siatkarzy Legii Warszawa. Dziękujemy również naszym Sympatykom za głośny doping podczas meczów rozgrywanych zarówno w stolicy, jak i na meczach wyjazdowych.

Stowarzyszenie "Grupa 1916"


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.