Sektor gości oraz bufor na stadionie Cracovii - fot. niebiescy.pl
REKLAMA
REKLAMA

Stadiony: Trwa budowa ośmiu obiektów. Większe sektory gości

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Wiadomo już, że listopadowe spotkanie Wisła - Legia rozegrane zostanie bez udziału fanów ze stolicy. Przyczyną są przynajmniej paromiesięczne opóźnienia przy budowie nowego stadionu "Białej Gwiazdy". Na stadion Wisły kibice gości wrócą najwcześniej na wiosnę, kiedy w końcu oddane zostaną do użytku wszystkie trybuny. Jak wygląda sytuacja na placu budowy pozostałych stadionów?

Szybko i sprawnie przebiegała budowa stadionu po drugiej stronie Błoń. Nowy obiekt "Pasów" otwarto przed paroma tygodniami, a kibice Legii po raz pierwszy będą mogli obejrzeć mecz swojego zespołu przy Kałuży 4 grudnia. Szykuje się ciekawy wyjazd, bowiem sektor gości jest zdecydowanie większy niż ten, na którym gościliśmy przed paroma laty. W sektorze znajdującym się w jednym z narożników znajduje się 1057 krzesełek. Niestety, na taką pulę raczej nie mamy co liczyć. Ze względów bezpieczeństwa, "Pasy" na razie przyznają kibicom gości 750 wejściówek. Niewykluczone, że w przypadku niektórych rywali, liczba ta będzie zwiększana nawet do tysiąca biletów. Legioniści raczej mogą o tym pomarzyć.

Niewiele później otwarto w końcu budowany, podobnie jak stadion Wisły - etapami stadion Lecha. Obecnie obiekt przy Bułgarskiej może pomieścić ok. 41 tysięcy fanów, w tym ponad 2 tysiące kibiców gości. Pierwsza wizyta legionistów na stadionie "Kolejorza" nastąpi już 1 grudnia, przy okazji meczu Lech - Juventus w Lidze Europy (początek o 21:05). Legię w Poznaniu dopingować będziemy 9 kwietnia. Na razie sektor gości w Poznaniu wizytowali jedynie kibice Zagłębia Lubin, którzy ze względu na pewne niedociągnięcia dostali tylko 1200 biletów. Wisła otrzymała jednak 2100 biletów i wydaje się, że właśnie na taką pulę mogą liczyć legioniści, a także inni ligowi przeciwnicy.

Nowe stadiony budowane są także w Gdyni, Gdańsku, Białymstoku i Wrocławiu. Najdłużej będziemy musieli czekać na wizytę w Białymstoku. Śląsk na nowy stadion, budowany na Euro 2012, przeniesie się od początku sezonu 2011/12. Stadion od razu będzie otwarty w całości i będzie w stanie pomieścić 44 tysiące widzów, w tym ok. 3 tysiące miejsc dla gości. Obecnie trwa montaż dachu. Prace mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku, czyli półtora miesiąca przed startem rozgrywek ligowych.

Wcześniej do użytku zostanie oddany inny stadion budowany na Euro 2012 - w Gdańsku. Na nim swoje mecze rozgrywać będzie Lechia. Oficjalnie stadion nazywać się będzie PGE Arena i będzie w stanie pomieścić 44 tysiące widzów. Budowany za 671 milionów złotych obiekt miał być gotowy w drugiej połowie stycznia przyszłego roku. Lechia nie przeniesie się tam jednak od początku rundy wiosennej. Zgodnie ze słowami prezesa klubu, powinno to nastąpić w kwietniu 2011, niewykluczone, że już po meczu z Legią (16 kwietnia). Jest jednak szansa, że spotkanie Lechia - Legia uda się rozegrać na stadionie w Letnicy. Oficjalny mecz otwarcia zaplanowano na 24 lub 31 lipca i wtedy Lechia zagra z naszą zgodą, Juventusem.

Ponad miesiąc po meczu w Gdańsku, będziemy mieli okazję dopingować nasz zespół na nowym stadionie miejskim w Gdyni (mecz Arka - Legia 25 maja). Stadion w Trójmieście, budowany za zaledwie 78,4 mln złotych, będzie gotowy jeszcze w tym roku. Na razie najgłośniej było o nim z powodu zbyt krótkiego dachu, który natomiast musiał być położony ze względu na zbyt małą działkę, na której powstaje. Ponadto fanom Arki widoczność będą ograniczały słupy, jak na dawnej legijnej Krytej. Pojemność obiektu budowanego przez Budimex-Dromex wyniesie 15139 miejsc siedzących. Sektor gości ma być podobnej pojemności co na Cracovii. Na tym samym stadionie swoje mecze rozgrywać będzie Bałtyk Gdynia.

Więcej miejsc znajdzie się na nowym stadionie Jagiellonii (22,4 tys.), ale ten zostanie oddany do użytku najpóźniej - dopiero w 2012 roku. Legioniści w obecnym sezonie nie zobaczą meczu w Białymstoku, a bardzo możliwe, że także w sezonie 2011/12 (w rundzie jesiennej na pewno nie będzie to możliwe).

Należy także pamiętać o wciąż trwającej budowie stadionu Legii, o której na LL! informujemy na bieżąco. Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie czwarta trybuna zostanie oddana do użytku. Jeśli w najbliższych dniach uda się do końca zamontować membranę dachową nad trybuną zachodnią, cały stadion Legii będzie gotowy już na początek rundy wiosennej. W przeciwnym razie może zostać oddany do użytku dopiero na czwarte wiosenne spotkanie przy Łazienkowskiej, w kwietniu 2011 roku. Wraz ze zwiększeniem pojemności stadionu, powiększony zostanie sektor dla kibiców gości, który obecnie jest w stanie pomieścić 1400 osób.
Nowy stadion Cracovii został już oddany do użytku - fot. niebiescy.plBudowany stadion Arki - fot. arkowcy.plStadion Wisły na razie oddany jest do użytku tylko w połowie - fot. Łukasz Libuszewski/wislakrakow.comNa stadionie Lechii montowane jest zadaszenie - fot. Elpolako/lechia.net


Budowany stadion we Wrocławiu będzie otwarty od sezonu 2011/12 - fot. wks.pl
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.