Membrana dachowa nad trybuną zachodnią - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Już układają membranę dachową!

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Początkowo rozpoczęcie montażu membrany dachowej miało nastąpić najwcześniej w listopadzie. Prace ruszyły jednak dwa tygodnie wcześniej, by wykorzystać dobrą pogodę i temperatury powyżej 10 stopni w dzień. Co ciekawe, w przeciwieństwie do trzech dotychczasowych trybun, membrana jest rozciągana, chociaż nie zamontowano jeszcze nie tylko wszystkich kratownic, ale i dźwigarów.

Fotoreportaż z budowy - 35 zdjęć

Na razie zamontowane są cztery dźwigary dachowe - dwa od strony trybuny północnej jeszcze są przytwierdzane do ringu. Brakuje jeszcze jednego, środkowego dźwigara, który czeka na zamontowanie ostatnich stopnic. Od strony studia TV zamontowano już także dwie kratownice na dźwigarach, dzięki czemu możliwe było w ogóle rozpoczęcie rozkładania membrany. Warto dodać, że montowane dźwigary mają już zamontowane lampy, którymi oświetlane będzie boisko.

Już przed meczem z Den Haag zdemontowano bowiem jeden, tymczasowy maszt oświetleniowy. Drugi, w narożniku północno-zachodnim jeszcze stoi, ale zostanie rozebrany w najbliższych dniach. Mecz z Górnikiem Zabrze rozegrany zostanie już przy świetle z dachu.

Szykowane są już także bramki wejściowe na trybunę zachodnią - stanęła już część konstrukcji, pod którą niebawem zamontowane zostaną czytniki. Wkrótce dookoła bocznych boisk zamontowane zostanie ogrodzenie, takie samo, które okala teren stadionu od strony kanałku Piaseczyńskiego. Jeśli membranę dachową uda się położyć do końca miesiąca, prawdopodobieństwo oddania trybuny zachodniej w terminie znacznie wzrośnie.

Fotoreportaż z budowy - 35 zdjęćMontaż bramek wejściowych na trybunę zachodnią - fot. Raffi


Ogrodzenie bocznych boisk - fot. Raffi


Membrana dachowa na trybunie zachodniej - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.