fot. Raffi
REKLAMA

Kosmala o Legia Cup: Wyniki nie były najważniejsze

Bodziach, źródło: Życie Warszawy / własne - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Legii wypadli dość blado na tle czołowych europejskich drużyn, które w miniony weekend na Bemowie rywalizowały w turnieju Legia Cup. Młodzi piłkarze z Łazienkowskiej w krajowych rozgrywkach radzą sobie dobrze - obecnie prowadzą w lidze orlików, z jedną porażką w ośmiu meczach. Kiedy jednak przyszło do sprawdzenia umiejętności na tle rywali z zagranicy, Legia przegrała wszystkie mecze.

"To, kto zajął pierwsze, a kto ostatnie miejsce, nie jest najważniejsze. Dla dzieci to wielkie wydarzenie, możliwość sprawdzenia się z rywalami z innych krajów" – mówi Paweł Kosmala, prezes KP Legia.

"W Warszawie wygrywamy prawie wszystko, a w turnieju na Bemowie dzieci nie sprostały zagranicznym zespołom. Przed naszymi zawodnikami i trenerami jest jeszcze dużo pracy" – komentuje Jacek Magiera, asystent trenera Skorży w pierwszym zespole Legii.

Także przed rokiem młodzi legioniści zajęli ostatnie miejsce w Legia Cup. W tym roku turniej dla rocznika 2000 wygrała Hertha Berlin, która wyprzedziła CSKA Moskwa, Spartę Praga i Ateitis Wilno.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.