Kamil Anczewski - fot. Raffi

U-15: Gol Anczewskiego w debiucie

Raffi - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski U-15 uległa w Buchbach 1-5 reprezentacji Niemiec. Jedynego gola dla "biało-czerwonych" zdobył napastnik Młodych Wilków 96 Kamil Anczewski. Oprócz niego na boisku pojawił się również inny gracz Legii, obrońca Arkadiusz Najemski. Dla obu reprezentacji było to pierwsze spotkanie międzypaństwowe od momentu ich sformowania w tym roczniku. Rewanż - w czwartek o godz. 10 rano w Eggenfeld.

Obaj gracze Młodych Wilków spędzili na boisku pełne 80 minut. Trzeci z powołanych legionistów, środkowy pomocnik Rafał Makowski, nie pojechał do Niemiec z uwagi na kontuzję odniesioną niedawno w meczu ligowym.

W pierwszej, wyrównanej połowie drużyna gospodarzy objęła szybko prowadzenie po golu samobójczym Bartosińskiego, ale już w 14. minucie wyrównał Anczewski. Polacy nie wykorzystali również doskonałej okazji do objęcia prowadzenia. Po przerwie zdecydowaną przewagę osiągnęli młodzi Niemcy: zdobyli cztery gole, a hat-trickiem popisał się Timo Werner.

Kamil Anczewski zdobył gola w swoim debiucie w reprezentacji Polski - fot. Raffi