REKLAMA

Legijne wydawnictwa: Księga na 50-lecie

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Księga wydana przed 45-oma laty jest najpopularniejszym i wciąż najbogatszym źródłem wiedzy o naszym klubie. "Legia 1916-66" wydana przez MON na 50-lecie Legii traktuje bowiem nie tylko o sekcji piłkarskiej, ale wszystkich, jakie do roku 1966 roku działały w naszym klubie.

1110 stronicowe wydawnictwo zawiera mnóstwo fotografii, przedstawiających prezesów klubu, sytuacje boiskowe, budowę legijnych obiektów, a także sukcesy wszystkich sekcji. Autorzy co prawda nie ustrzegli się błędów (w niektórych przypadkach prawdopodobnie popełniono je celowo), ale trzeba przyznać, że do tej pory nikt nie zebrał osiągnięć parudziesięciu legijnych sekcji w jednej księdze.

Księga opisuje dzieje Legii rok po roku - najważniejsze wydarzenia w klubie. Do tego osobno opisano wszystkie sekcje - wyniki, wydarzenia, turnieje, również rok po roku. Całość jest bardzo przejrzysta i łatwo dotrzeć do informacji, która nas interesuje.

Jedyne jak dotąd tak obszerne wydawnictwo traktujące o naszym klubie wydano w nakładzie 6300 egzemplarzy. Materiał oddano do składu 2 sierpnia 1966 roku, a druk ukończono w grudniu tego samego roku. Druk wykonano w Wojskowych Zakładach Graficznych w Warszawie na papierze z Fabryki Celulozy i Papieru im. J. Dąbrowskiego w Kluczach. Cena początkowo ustalona została na 195 złotych.

Aż się prosi, by za 5 lat nasz klub przygotował podobną publikację obejmującą jednak 100 lat działalności wszystkich sekcji naszego klubu. Prace przy takim przedsięwzięciu warto by było rozpocząć już teraz.

Legia 1916-1966, Historia, wspomnienia, fakty
Wydawnictwo: Ministerstwo Obrony Narodowej
Data wydania: 1966
Liczba stron: 1100
Nakład: 6300 egzemplarzy

Redaktorzy: Edward Potorejko, Tadeusz Jedynak, Kazimierz Malczewski, Stanisław Pękala
Autorzy tekstu: Stanisław Mielech (1916-39), Edward Woźniak, Ryszard Żochowski (1939-66). Opracowanie: Franciszek Czuchrowski, Bronisław Skrzypak


Legijne wydawnictwa: Legia Klub Warszawy (1979)
Legijne wydawnictwa: Kronika 1967-96fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.