Radość Jakuba Rzeźniczaka po meczu z Polonią - fot. Mishka

Pod lupą LL! - Jakub Rzeźniczak

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

"Jestem doświadczonym zawodnikiem i muszę pokazywać to na boisku" - mówił przed rozpoczęciem rundy wiosennej Jakub Rzeźniczak. Prawy obrońca Legii od dłuższego czasu ma pewne miejsce w pierwszym składzie Legii. Mimo to, często jest krytykowany przez kibiców. "Rzeźnik" przyznaje, że chciałby zostać liderem drużyny. W spotkaniu z Polonią Warszawa lupa LL! obserwowała jak Rzeźniczak spisuje się na boisku.

Częstym zarzutem pod adresem "Rzeźnika" jest dokładność i jakość jego dośrodkowań w pole karne rywali. W niedzielny wieczór prawy obrońca pokazał, że centry wychodzą mu coraz lepiej. W 14. minucie Rzeźniczak przeprowadził ładną akcję prawym skrzydłem. Dośrodkował niemal z narożnika boiska, wprost na głowę Michała Kucharczyka. Napastnik Legii miał doskonałą okazję do wyprowadzenia "wojskowych" na prowadzenie, ale trafił w Sebastiana Przyrowskiego. Sytuacja powtórzyła się w 82. minucie. "Rzeźnik" znów dobrze dośrodkował w pole karne. I znów Kucharczyk nie potrafił zamienić dobrego podania na gola.

Trudno też zarzucić coś Rzeźniczakowi w obronie. Mylił się rzadko i zanotował niewiele strat. Na minus zapisać trzeba mu sytuację z 17. minuty, gdy w pobliżu pola karnego Legii faulował Adriana Mierzejewskiego. Na szczęście Polonia nie zamieniła tej okazji na gola.

W grze Rzeźniczaka widać poprawę. Zawodnik dobrze spisuje się w obronie i poprawił swoją grę w ofensywie. Podbudowywać może też jego pomeczowa wypowiedź. "Nie rozegraliśmy wielkiego meczu" - ocenił bez popadania w samozachwyt "Rzeźnik". I trudno nie przyznać mu racji – Legia ma grać jeszcze lepiej.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Jakuba Rzeźniczaka (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

JAKUB RZEŹNICZAK
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 40 (23+17)
Strzały celne: 1 (1+0)
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 20 (13+7)
Podania niecelne: 6 (3+3)
Faulował: 4 (4+0)
Faulowany: 3 (2+1)
Odbiory piłki: 10 (6+4)
Straty piłki: 1 (1+0)
fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.