Radośc Michała Żyro po zdobyciu pierwszej bramki - fot. Bodziach

ME: Legia 2-0 Lech

Bodziach i Raffi - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pewnie wygrała przed własną publicznością z Lechem Poznań 2-0. Wynik meczu został ustalony już przed przerwą. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Michał Żyro, w 16. minucie uderzeniem w długi róg, i Alejandro Cabral, w 31. minucie po strzale z 16 metrów tuż przy słupku. W spotkaniu zagrali piłkarze pierwszego zespołu: Kiełbowicz, Kelhar, Komorowski, Kneżević, Gol, Cabral i Żyro.

Przed przerwą Legia miała jeszcze parę okazji do zdobycia bramki - mogli to uczynić zarówno Żyro, jak i Cabral. Ten drugi świetnie wymanewrował obronę Lecha, minął nawet bramkarza, ale jego strzał na rzut rożny wybił jeden z obrońców. Lechici w pierwszej połowie tylko raz stworzyli zagrożenie pod naszą bramką, ale sędzia nie zdecydowała się na podyktowanie rzutu karnego.

Po przerwie Legia nadal przeważała, choć już nie tak znacznie jak przed przerwą, ale więcej bramek nie zdobyła. Najlepszą okazję miał Lisowski, który mocno uderzył z rzutu wolnego, ale golkiper Lecha popisał się skuteczną interwencją. W 68. minucie Lisowski świetnie uderzył głową, ale bramkarz Lecha końcówkami palców wybił piłkę na róg. W 89. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli goście, ale Jakub Szumski poradził sobie z dwoma strzałami. Dzięki tej wygranej legioniści umocnili się na prowadzeniu w tabeli Młodej Ekstraklasy.

Przez całe spotkanie Legię dopingowało, przy akompaniamencie bębna, 20 kibiców, śpiewając m.in. "Młoda Legia najlepsza w Polsce jest".

ME: Legia Warszawa 2-0 (2-0) Lech Poznań
1-0 16 min. Michał Żyro
2-0 31 min. Alejandro Cabral

Legia: Szumski - Lisowski, Kelhar (46. Komorowski), Michalak, Kiełbowicz (46. Kneżević) - Karniszewski, Łukasik, Kopczyński (46. Gol), Żyro (82. Cichocki) - Cabral (46. Tietz) - Rozwandowicz (64. Furman).

Lech: Przemysław Frąckowiak - Jędrzej Łągiewka, Radosław Barabasz, Adrian Cieślak, Miłosz Filipiak - Marcin Ankudowicz (46. Szymon Drewniak), Wojciech Golla - Bartosz Bereszyński (60. Tomasz Kowalczuk), Jakub Kapsa (81. Tomasz Kędziora), Michał Jakóbowski - Igor Jurga (60. Marcin Byszewski).

Żółta kartka: Jurga