Rozbiórka pawilonu basenowego trwa. Co powstanie w tym miejscu w przyszłości? - fot. Bodziach
REKLAMA
REKLAMA

Co w miejscu dawnych basenów Legii?

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Jak już informowaliśmy, trwa rozbiórka budynku pawilonu kąpielowego Legii, który przez ostatnie 24 lata stał bezużytecznie i popadał w ruinę. Co znajdzie się w przyszłości w jego miejscu? Już przed miesiącem radny Śródmieścia wnioskował o budowę w tym miejscu parkingu. Czy do tego dojdzie, na razie nie wiadomo. Wiadomo, że obecnie na budowę parkingu nie ma pieniędzy.

"Dla tego terenu trzeba uchwalić plan zagospodarowania. Można tu zaprojektować infrastrukturę komercyjno-rekreacyjną, która przynosiłaby zysk miastu, a jednocześnie wpisywała się w sportowy charakter tego obszaru. Ale tylko plan zagospodarowania da pewność, że inwestor zbuduje to, na czym zależy miastu" - mówi Daniel Łaga, śródmiejski radny PO. Miejskie biuro architektury dopiero przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad takim planem. Jeśli miałby on dopuszczać biurowce, trzeba by było najpierw zmienić studium zagospodarowania miasta. Obecne pozwala w tym miejscu tylko na usługi sportu i rekreacji.

"Na razie będzie tu tylko rosła trawka. Na budowę parkingu nie ma środków, a prace nad koncepcją zabudowania terenu w inny sposób są dopiero w toku" - mówi dyrektor WOSiR, Janusz Kopaniak.

Darmowa rozbiórka
Rozbiórka, która rozpoczęła się w miniony piątek, ma potrwać maksymalnie dwa tygodnie. Jak się okazuje, Polimex-Mostostal robi to za darmo. "My tę rozbiórkę zgodziliśmy się zrobić za darmo. Nam też ta ruina przeszkadza. Z naszego stadionu jesteśmy dumni i tylko ten pawilon przeszkadza w osiągnięciu efektu końcowego" - mówi Paweł Szymaniak, rzecznik firmy Polimex-Mostostal.

Rozbierany pawilon powstał w 1928 roku według projektu architekta Aleksandera Kodelskiego. W budynku mieściły się m.in. kasy i szatnie odkrytych basenów.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.