Nie jest jeszcze przesądzone, że mecz o SP rozegrany zostanie w Ostródzie
REKLAMA

O Superpuchar w Ostródzie? Decyzja jeszcze nie zapadła

Bodziach, źródło: Fakt / własne - Wiadomość archiwalna

Rozegranie meczu o Superpuchar Polski w Ostródzie nie jest jeszcze przesądzone. Faktem natomiast jest, że Ostróda jest poważnym kandydatem do organizacji spotkania, w którym zmierzy się mistrz Polski ze zdobywcą krajowego pucharu. "Rozważamy tę lokalizację, ale ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta.
Organizator spotkania musi spełnić szereg warunków. Możliwe są różne rozwiązania" - mówi Faktowi Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA.

Największym problemem nowego stadionu w Ostródzie będzie jego pojemność. Jak na potrzeby tego miasta, 5 tysięcy miejsc na widowni w zupełności wystarczy, jednak spotkanie o SP np. pomiędzy Wisłą a Lechem lub Legią, gdyby było rozgrywane na większym obiekcie, z pewnością przyciągnęłoby na trybuny znacznie więcej widzów.

"Cały czas rozważamy kilka lokalizacji. Trzeba pamiętać o tym, że prace na stadionie w Ostródzie jeszcze się nie zakończyły. Poza tym nie znamy zespołów, które zmierzą się w tym meczu. Nasza decyzja będzie zależna od wielu czynników" - wyjaśnia Skubis. Prawdopodobnie chodzi o to, by mecz rozegrać mniej więcej w połowie drogi pomiędzy miastami zainteresowanych klubów. Przypomnijmy, że ostatni mecz o Superpuchar z udziałem Legii - z Wisłą - rozegrano w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Termin meczu o Superpuchar za sezon 2010/11 wyznaczono na 23 lipca.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.