Mateusz Rosłoń (z prawej) zdobył pierwszego gola dla Młodej Legii w meczu z Ursusem - fot. LL!

PP: Młoda Legia 3-2 RKS Ursus

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii awansowały do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. W środę na bocznym boisku przy Łazienkowskiej legioniści pokonali zespół RKS Ursus 3-2. Mecz źle rozpoczął się dla "wojskowych", bo goście po golach Miedwiediewa i Goliczewskiego prowadzili już 2-0. Na szczęście jeszcze przed przerwą z rzutu wolnego w samo okienko trafił Mateusz Rosłoń.

Fotoreportaż z meczu - 14 zdjęć

Ofensywny pomocnik Legii długo "wstrzeliwał się" w bramkę - już wcześniej trafił w słupek, a kilka razy po jego uderzeniach piłka o centymetry mijała słupek bądź poprzeczkę.

Po zmianie stron Ursus ustawił się bardzo defensywnie. Legioniści cały czas atakowali i w końcu udało im się rozmontować szyki obronne rywala. W 69. minucie na 2-2 trafił Dawid Duda, a trzy minuty później wynik strzałem z 10 metrów po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Bartosza Widejki ustalił Marcin Bochenek. Obie drużyny wystąpiły w składach nieco odbiegających od podstawowych.

W 1/4 finału legioniści trafią na jedną z drużyn: Mazur Karczew, Legionovia Legionowo, Hutnik Warszawa, KP Piaseczno, Polonia II Warszawa, Radomiak Radom, Broń Radom.

Puchar Polski: Młoda Legia 3-2 (1-2) RKS URsus
0-1 - 21 min. Jurij Miedwiediew
0-2 - 38 min. Mateusz Goliczewski
1-2 - 42 min. Mateusz Rosłoń z wolnego po faulu na Rozwandowiczu.
2-2 - 69 min. Dawid Duda
3-2 - 72 min. Marcin Bochenek

Młoda Legia: Chrostowski - Breś (46' Bochenek), Lisiecki, Cichocki, Widejko - Starek (63' Broniszewski), Kopczyński (46' Furman), Duda, Matić - Rosłoń, Rozwandowicz (79' Tietz).

Ursus: Adrian Malinowski - Bartosz Piec, Grzegorz Staszewski, Sebastian Bulik (46. Krzysztof Cegiełka), Bartosz Pomarański - Mateusz Goliczewski (46. Adam Bogdański), Piotr Ćwik, Sebastian Sikora (46. Dariusz Kosiński), Patryk Kościanek (67. Mateusz Łopat) - Łukasz Sowiński, Iurii Medvediev.