Paweł Kosmala, Leszek Miklas i Marek Drabczyk podczas wręczania pucharu - fot. Mishka
REKLAMA

Oświadczenie Zarządów Legii i Lecha (akt.)

źródło: KP Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Po wtorkowym finałowym meczu Pucharu Polski Zarząd Legii Warszawa wydał oświadczenie dotyczące zachowania kibiców stołecznego zespołu, pirotechniki oraz świętowania z piłkarzami na płycie boiska. Poniżej przedstawiamy jego treść. Oświadczenie wydał również Zarząd Lecha Poznań (treść poniżej).

Oświadczenie Zarządu Legii:
"Zarząd Legii Warszawa wyraża ubolewanie, że wielkie święto piłki nożnej, jakim bez wątpienia jest finał Pucharu Polski, zostało zakłócone przez niewłaściwe zachowanie części kibiców naszego Klubu. Wielokrotnie podkreślaliśmy, iż potępiamy wszelkiego rodzaju akty chuligaństwa, a także manifestacje polityczne. Przykro nam, iż obiektem obraźliwych przyśpiewek kibiców Legii stał się PZPN a także kibice i zawodnicy naszych wtorkowych rywali.

Nie ulega wątpliwości iż chuligaństwo, polityczne przepychanki czy w końcu pirotechnika i wejście na płytę boiska są niedopuszczalne, i prawnie zabronione, a każdy kibic który złamie przepisy musi liczyć się z naszą reakcją i konsekwencjami prawnymi. Nie akceptując w żaden sposób tego faktu pragniemy zauważyć, że wtargnięcie kibiców Legii na płytę boiska bezpośrednio po zakończeniu meczu wywołane było euforią zwycięstwa i chęcią wspólnego celebrowania wraz z zawodnikami wielkiego sportowego sukcesu jakim jest wywalczenie trofeum Pucharu Polski.

Po kilkunastu minutach, po zejściu zawodników do szatni, kibice Legii wrócili na trybuny i oczekiwali na ceremonię wręczenia medali i Pucharu i w przeciwieństwie do kibiców drużyny przeciwnej nie brali udziału w potyczkach ze służbami ochrony i policji oraz w demolowaniu stadionu.

Pragniemy także podkreślić, że Legia nie była organizatorem meczu i nie odpowiada za zaniedbania organizacyjne i bezpieczeństwa, do których doszło na stadionie w Bydgoszczy. Nasz klub nie odpowiadał również bezpośrednio za dystrybucję biletów, a był jedynie pośrednikiem przy sprzedaży wejściówek na to spotkanie. Weryfikacja danych kibiców, którzy zgłosili chęć zakupu biletu leżała po stronie firmy odpowiedzialnej za obsługę systemu biletowego działającej na zlecenie PZPN."


Oświadczenie Zarządu Lecha:
"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce po meczu Finału Pucharu Polski, Zarząd KKS Lech Poznań pragnie wyrazić swoją dezaprobatę wobec zachowania niektórych osób zajmujących sektor kibiców Lecha Poznań. Kibice Kolejorza przez większą część spotkania zastosowali się do wytycznych organizatora, prowadząc jednocześnie wspaniały doping, który jest nieodłącznym elementem meczów piłki nożnej. Jednakże wydarzenia, które miały miejsce po ostatnim gwizdku sędziego w żadnym stopniu nie znajdują uznania w naszych oczach. Jednoznacznie potępiamy wszelkie przejawy wandalizmu, których w dniu wczorajszym byliśmy świadkami. Nie godzimy się na to, by grupa chuliganów opuszczała swoje sektory i demolowała stadion stanowiąc jednocześnie zagrożenie dla zdrowia i życia kibiców piłki nożnej.
Przedstawiciele Zarządu klubu wystąpili z prośbą do organizatora meczu o udostępnienie zapisów monitoringu z wczorajszego spotkania. Przy współpracy z Policją klub dołoży wszelkich starań by zidentyfikować osoby, które dopuściły się aktów wandalizmu i stosownie do popełnionego przestępstwa te osoby ukarać."

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.