Alejandro Cabral strzela trzeciego gola dla Legii - fot. Bodziach

ME: Legia 4-1 Jagiellonia

Młoda Legia pokonała na Łazienkowskiej rówieśników z Białegostoku 4-1. Do przerwy podopieczni Dariusza Banasika prowadzili 2-1, po bramce Furmana i samobójczym trafieniu Józefiaka. W zespole gospodarzy od pierwszej minuty zagrało kilku zawodników z pierwszej drużyny: Sebastian Szałachowski, Felix Ogbuke i Artur Jędrzejczyk. Po przerwie na boisku pojawili się Alejandro Cabral, Dejan Kelhar i Maciej Rybus. Trafienia Cabrala i Rybusa dały legionistom wysokie zwycięstwo i utrzymanie prowadzenia w tabeli Młodej Ekstraklasy.

Obie drużyny kończyły mecz w niepełnych składach. Już w 8. minucie z boiska wyleciał gracz Jagiellonii, Adam Radecki, za faul w polu karnym na Sebastianie Szałachowskim. Tuż przed przerwą dołączył do niego Rafał Wolski, który otrzymał dwie żółte kartki.

W drugiej połowie Legia miała wyraźną przewagę i 4-1 to najmniejszy wymiar kary dla gości. Już 8 minut po przerwie Cabral uderzył z parunastu metrów, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Później nasz zespół również miał kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Najlepsze zmarnowali Maciej Rybus (sam na sam) i Banasiak (wrócił z wypożyczenia do Gorzowa i, razem z Maciejem Górskim, zagrał w Młodej Legii), który trafił w poprzeczkę. W ostatniej akcji meczu Maciej Rybus w sytuacji sam na sam pokonał Ptaka. Sędzia nie wznowił już gry. Legia umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 4-1 (2-1) Jagiellonia Białystok
1-0 - 9 min. Dominik Furman (karny po faulu na Sebastianie Szałachowskim)
1-1 - 17 min. Jan Pawłowski
2-1 - 23 min. Piotr Józefiak (samob., as. Rafał Wolski)
3-1 - 53 min. Alejandro Cabral (as. Piotr Karniszewski)
4-1 - 90 min. Maciej Rybus (as. Dominik Furman)

Młoda Legia: Szumski - Bochenek, Jędrzejczyk (46' Kelhar), Michalak, Lisiecki (84' Widejko) - Karniszewski (57' Banasiak), Furman, Łukasik (46' Cabral), Wolski, Ogbuke (46' Rybus), Szałachowski (46' Górski).

Młoda Jagiellonia: Ptak - Murawski, Radecki, Porębski (58' Malinowski), Zawadzki, Steć (16' Józefiak), Kądzior, Arłukowicz, Makuszewski (46' Jastrzębski), J. Pawłowski (75' Essomba), B. Pawłowski (74' Mackiewicz).

żółte kartki: Bochenek, Michalak, Wolski (Legia) - Porębski, Józefiak (Jagiellonia)
czerwone kartki: Wolski (44. min. za dwie żółte) - Radecki (8. min.)