ITI myśli o sprzedaniu Legii? - fot. Woytek
REKLAMA

Fakt: ITI myśli o sprzedaniu Legii

Bodziach, źródło: Fakt - Wiadomość archiwalna

Dzisiejszy Fakt informuje, że Grupa ITI poważnie zastanawia się nad sprzedażą Klubu Piłkarskiego Legia. Przyszłość zespołu z Łazienkowskiej ma się wyjaśnić do końca roku. ITI nie chce dłużej finansować niedochodowego interesu. To właśnie było m.in. przyczyną zerwania rozmów z Vladimirem Weissem.

Gdyby zatrudniono selekcjonera reprezentacji Słowacji, Maciejowi Skorży trzeba byłoby zapłacić 1 milion złotych za zerwanie kontraktu, a Weissowi dodatkowo zapewnić wyższą niż Skorży pensję. Legia tymczasem ma w końcu zacząć spłacać zadłużenie wobec właściciela.

O ile Mariusz Walter nadal zainteresowany jest wspieraniem Legii, to inaczej patrzy na co cały zarząd koncernu. W związku z rosnącym zadłużeniem Legii wobec medialnego koncernu oraz malejącą rolą Waltera w holdingu, zwolenników dalszego sponsorowania "wojskowych" jest w ITI coraz mniej.

Sprzedaż KP Legia jest coraz bardziej realna, pod warunkiem oczywiście, że znalazłby się kupiec. Nabywca musiałby wyłożyć grubo ponad 200 milionów złotych.

Z drugiej strony, według niedawnych wyliczeń klubowych działaczy, Legia po oddaniu do użytku trybuny zachodniej nowego stadionu, ma szansę uniezależnić się finansowo od ITI już w nadchodzącym sezonie. Niedawno Mariusz Walter mówił, że sukces z Legią to ostatnia rzecz, którą chciałby osiągnąć.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.