Mariusz Cybulski (CWKS Legia 97) walczy o piłkę z Alkiem Osowskim (S.A. Żmuda) - fot. Bodziach

Młodzież: Juniorzy starsi Legii mistrzem Mazowsza!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legioniści z rocznika 1993 dzięki zwycięstwu z Radomiakiem wywalczyli dziś mistrzostwo Mazowsza. W Radomiu podopieczni Krzysztofa Dębka i Radosława Kucharskiego pokonali miejscowych 5-3. Do przerwy legioniści prowadzili 3-1. Lepiej legioniści zaprezentowali się w pierwszej połowie. Kolejnym etapem rozgrywek są eliminacje do mistrzostwa Polski. Pierwsze spotkanie Legia rozegra już 16 czerwca w Warszawie z GKS Bełchatów - rewanż zaplanowano na 20 czerwca.

Radomiak Radom 3-5 (1-3) Legia 93
0-1 - 17 min. Karol Grudniewski (as. Michał Grudniewski)
0-2 - 19 min. Dawid Dzięgielewski (as. Marcel Gąsior)
1-2 - 41 min. Michał Wasilewski
1-3 - 44 min. Karol Grudniewski (as. Kordian Latos)
2-3 - 69 min. Damian Stanisławski
2-4 - 84 min. Marcel Gąsior (as. Michał Kępka)
3-4 - 85 min. Dawid Stawczyk
3-5 - 91 min. - gol samobójczy (as. Michał Kępka)

Legia: Wienczatek - Michał Grudniewski, Długołęcki, Gołębiewski, Breś [92] - Dzięgielewski (77' Żywko), Latos (46' Pogonowski), Gąsior, Prusinowski (46' Kępka), Karol Grudniewski (89' Siwak) - Czarnecki (74' Dąbrowski)

Spotkanie z Radomiakiem nie było bynajmniej formalnością - od jego wyniku zależał tytuł mistrza Mazowsza. Gospodarze rozpoczęli z impetem i zagrozili bramce Wienczatka, ale po kilkunastu minutach inicjatywę przejęli legioniści, zdobywając dwa gole i uzyskując przewagę w polu. Tuż przed przerwą padły dwie kolejne bramki, ale jedną z nich zdobyli gracze Radomiaka. Była to poniekąd zapowiedź drugiej połowy, w której obie drużyny grały jedynie zrywami i nie ustrzegły się błędów w obronie. Choć na 5 minut przed końcem cień niepokoju zasiał gol kontaktowy Stawczyka, w doliczonym czasie gry rajdem przez pół boiska popisał się Michał Kępka, a próbujący odebrać mu piłkę obrońca wbił piłkę do własnej siatki.

To pierwsze zwycięstwo w kategorii juniorów starszych odniesione przez Młode Wilki. Warte wspomnienia, że dokonała tego drużyna oparta głównie (w szczególności wiosną) na młodszym roczniku 1993.

CWKS 94 3-2 (0-1) Champion Pionki 94
0-1 -
1-1 - Krystian Kopeć
2-1 - Maciej Ćwiąkała
2-2 -
3-2 - Kacper Bożałek

CWKS: Przysowa - Omi, Dąbrowski, Błesnowski, Pec - Papież (41' Rogowski), Orlik, Obzejta (41' Szwaczyk), Kopeć - Ćwiąkała, Bożałek

Turniej U-17 w Lille - dzień 1:

Drużyna Młodych Wilków 95 uzupełniona kilkoma testowanymi graczami rocznika 94 i 95 rozpoczęła zmagania w Lille. Legioniści awansowali do fazy pucharowej turnieju juniorów młodszych organizowanego przez US Saint-Andre, pokonując 2-0 gospodarzy i ulegając 0-1 FC Porto.

Legia 94/5 2-0 US Saint-Andre (gole: Aleksander Stolarz as. gracz testowany I, gracz testowany II as. gracz testowany III)
Legia 94/5 0-1 (0-0) FC Porto

Skład wyjściowy w obu meczach: Smyłek - Waszkiewicz, Dziewicki, gracz testowany IV, Piwowarczyk - Milewski, Zawal, gracz testowany V, gracz testowany I - Stolarz, Śmigielski + zmiany hokejowe (6 graczy testowanych)

Legia 96 0-4 (0-0) Legion Radom Zdjęcia z meczu

Legia: Siedlecki (41' Jędraszczak) - Ozga (67' Nidzgorski), Gorczyca (47' Najemski), Zakrzewski, Wolak - Baranowski, Podsiadło (76' Kraska), Knyziak, Rakowski - Makowski, Suchanek

czerwona kartka: Nidzgorski (80. minuta)

Choć dzisiejszy mecz nie decydował już o niczym, a trenerzy wystawili od pierwszej minuty mocno eksperymentalny skład, wynik z liderem z Radomia jest nieprzyjemną niespodzianką. Zadecydowała o tym słaba postawa w pierwszej połowie, skutkująca zasłużonym prowadzeniem gości oraz fatalna nieskuteczność przez całe spotkanie. Legioniści stworzyli sobie co najmniej dziesięć doskonałych sytuacji strzeleckich, ale żadnej z nich nie wykorzystali, obijając słupek, poprzeczkę i bramkarza Legionu. W finale Mazowsza Legion Radom zmierzy się z Polonią.

Wilga Miastków 0-11 (0-5) Legia 97/8 Zdjęcia z meczu
0-1 3 min. Konrad Zaradny (as. Eryk Więdłocha)
0-2 16 min. Kamil Wiśniewski (as. Kacper Krasuski)
0-3 25 min. Eryk Więdłocha (as. Dawid Witkowski)
0-4 27 min. Eryk Więdłocha (as. Konrad Zaradny)
0-5 33 min. Kamil Wiśniewski (as. Maks Maj)
0-6 36 min. Eryk Więdłocha (as. Przemysław Iwański)
0-7 44 min. Przemysław Iwański (as. Dawid Witkowski)
0-8 50 min. Michał Podlecki (rzut wolny)
0-9 59 min. Przemysław Iwański (as. Kamil Wiśniewski)
0-10 63 min. Michał Podlecki (as. Eryk Więdłocha)
0-11 70 min. Aleksander Waniek (as. Przemysław Iwański)

Legia: Jaroszko (36' Wojcieszak) - Wojczuk, Zabłocki (36' Orłowski [98]), Polak, Witkowski - Wiśniewski, Krasuski (28' Waniek [98]), Maj (34' Iwański [98]), Zaradny (36' Mamla) - Podlecki - Więdłocha

CWKS Legia 97 1-9 (0-2) Sportowa Akademia Żmuda - Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Bodziacha
1-8 - 70 min. Filip Figielski (as. Piotr Lewiński)

CWKS: Żukowski (66' Stańczuk) - Rosłaniec (50' Jabłoński), Lewiński, Cybulski, Olek - Skowroński (36' Słupski), Dudzik, Królak, Król (60' Marnik) - Kupiec (62' Ostrowski), Figielski

Turniej Lwy Gdańskie (rocznik 2002 - dzień I)

Legia I 1-2 pk. Arka Gdynia
Legia I 1-0 Lechia Gdańsk
Legia II 0-1 Śląsk Wrocław
Zawisza Bydgoszcz 4-1 Legia
Lech Poznań 5-0 Legia

Legia II 3-0 Lechia II Gdańsk