REKLAMA

Historia: Spotkania z okazji Dnia Dziecka już w latach 60.

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Od kilku lat Legia regularnie organizuje spotkania swoich zawodników z uczniami warszawskich szkół. 1 czerwca dla najmłodszych organizowane są różne atrakcje. M.in. w tym roku konferencję prasową z Jakubem Rzeźniczakiem poprowadzili najmłodsi kibice. Już w latach 60-tych Legia z okazji Dnia Dziecka organizowała spotkania swoich sportowców w szkołach.

W 1962 roku czołowi sportowcy Legii z różnych sekcji, spotkali się z młodzieżą szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. "Czołowi Sportowcy WKS Legia byli z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka gośćmi młodzieży w liceum im. K. Gottwalda w Warszawie. Sekretarz generalny tego klubu ppłk Iżyński w towarzystwie wielu czołowych zawodników klubu, m.in. Pawłowskiego, Foika, Fołtyna, Zielińskiego, Ruta i Woźniaka opowiedział młodzieży o historii klubu, sportowcy zaś wspominali ciekawsze chwile z dni swych wielkich sukcesów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było doskonałą propagandą sportu wśród młodzieży" - pisała w czerwcu 1962 roku "Trybuna Ludu".

Poprzednie teksty historyczne znajdziecie w dziale Historia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.