X Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając w tej witrynie, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji przy użyciu plików cookie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Piątek, 17 czerwca 2011 r. godz. 19:51

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia: Spotkania z okazji Dnia Dziecka już w latach 60.

Bodziach

Od kilku lat Legia regularnie organizuje spotkania swoich zawodników z uczniami warszawskich szkół. 1 czerwca dla najmłodszych organizowane są różne atrakcje. M.in. w tym roku konferencję prasową z Jakubem Rzeźniczakiem poprowadzili najmłodsi kibice. Już w latach 60-tych Legia z okazji Dnia Dziecka organizowała spotkania swoich sportowców w szkołach.

W 1962 roku czołowi sportowcy Legii z różnych sekcji, spotkali się z młodzieżą szkolną z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. "Czołowi Sportowcy WKS Legia byli z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka gośćmi młodzieży w liceum im. K. Gottwalda w Warszawie. Sekretarz generalny tego klubu ppłk Iżyński w towarzystwie wielu czołowych zawodników klubu, m.in. Pawłowskiego, Foika, Fołtyna, Zielińskiego, Ruta i Woźniaka opowiedział młodzieży o historii klubu, sportowcy zaś wspominali ciekawsze chwile z dni swych wielkich sukcesów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i było doskonałą propagandą sportu wśród młodzieży" - pisała w czerwcu 1962 roku "Trybuna Ludu".

Poprzednie teksty historyczne znajdziecie w dziale Historia.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!