REKLAMA

Historia: Wspólny wypoczynek nad morzem

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Po zakończeniu rozgrywek piłkarze obecnie mają urlopy, które spędzają, tak jak mają ochotę. Niektórzy zawodnicy na wypoczynek jadą wspólnie, ze swoimi najbliższymi. Przed laty nie raz było tak, że klub organizował wspólny wyjazd dla zawodników i ich rodzin, m.in. w celu integracji.

Dziś pewnie trudno byłoby sobie wyobrazić taki wyjazd, bowiem zawodnicy wolą po treningach i wyjazdach na mecze, zwyczajnie odpocząć od siebie. Obecnie zawodnicy przed urlopami dostają specjalną rozpiskę, jakie ćwiczenia mają wykonywać. W przypadku wspólnych wakacji, łatwiej było kontrolować, czy zamiast leniuchować, wykonują zadane przez trenerów ćwiczenia. Jako ciekawostkę przypominamy dziś wspólny wyjazd piłkarzy Legii latem 1962 roku.

Organizatorem wypoczynku piłkarzy i ich rodzin był klub z Łazienkowskiej. "Po wyczerpujących grach mistrzowskich zorganizowaliśmy dla naszych zawodników i ich rodzin zgrupowanie wypoczynkowe nad morzem. Kąpiąc się w morzu, opalając się, grając w siatkówkę i koszykówkę, nasi zawodnicy nabierali tam nowych sił do dalszych zmagań na boisku z przeciwnikami krajowymi i zagranicznymi" - pisał klub o organizacji "zgrupowania wypoczynkowego" w 1962 roku.

Warto dodać, że obóz odbywał się przed pierwszym sezonem, który miano rozgrywać w nowym systemie jesień-wiosna (1962/63). Wcześniej w Polsce rywalizacja odbywała się systemem wiosna-jesień.

Poprzednie teksty historyczne znajdziecie w dziale Historia.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.