Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Sobota, 16 lipca 2011 r. godz. 12:37

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Historia: Legia z Pucharem Przewodniczącego Rady Narodowej

Bodziach

Przed laty sportowcy Legii, oprócz zawodów ligowych i meczów w europejskich pucharach, regularnie rozgrywali rozgrywki o... różne trofea. Przez pewien czas zespoły, które najlepiej prezentowały się w towarzyskich meczach z zagranicznymi rywalami, rywalizowały o Puchar MSZ (o tej rywalizacji napiszemy wkrótce).

Natomiast na koniec 1963 roku legioniści zagrali o Puchar Przewodniczącego Rady Narodowej i zdobyli to "trofeum".

Spotkania Legii z Polonią i Gwardią odbyły się już po zakończeniu meczów ligowych, ale przed dwoma meczami Legii w rozgrywkach Pucharu Polski. Legia była jednak wówczas na tyle mocną drużyną, że nie sprawiło jej kłopotów rozprawienie się zarówno ze stołecznymi ekipami, jak i później w meczach Pucharu Polski z Polonią Głubczyce (11-1 w Głubczycach, 17.XI) i Mazurem Karczew (5-0 na wyjeździe, 24.XI).

Tym samym Legia awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski. Triumf w Pucharze Przewodniczącego Rady Narodowej w 1963 roku był trzecią wygraną "wojskowych" w tej rywalizacji.

W półfinale legioniści pewnie pokonali Polonię 6-3, by w finale zwyciężyć Gwardię 3-1. Po dwie bramki w tych zawodach zdobyli Janusz Żmijewski, Lucjan Brychczy i Wiesław Korzeniowski.

06.11.1963, Warszawa: Legia 6-3 Polonia
Bramki: Janusz Żmijewski 2, Lucjan Brychczy 2, Wiesław Korzeniowski, Jacek Gmoch
Legia: Penconek (Fołtyn) - Mahseli, Gmoch, Zieliński (Piechniczek), Woźniak - Korzeniowski, Krajczy - Żmijewski, Apostel, Brychczy (Obrębski), Boguszewski.

11.11.1963, Warszawa: Legia 3-1 Gwardia Warszawa
Bramki: Henryk Apostel, Wiesław Korzeniowski, samobój
Legia: Fołtyn - Mahseli, Gmoch, Grzybowski, Woźniak (Piechniczek) - Korzeniowski, Blaut - Żmijewski, Apostel, Brychczy, Boguszewski (Biernacki).

Poprzednie teksty znajdziecie w dziale Historia.Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!