Po raz ostatni w meczu o Superpuchar Polski Legia zagrała z Wisłą w Ostrowcu Świętokrzyskim - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Problemy z lokalizacją meczu o Superpuchar

Bodziach, źródło: Sport.pl / własne - Wiadomość archiwalna

Mecz o Superpuchar Polski ma zostać rozegrany 23 lipca, jednak na razie nie wiadomo, na którym stadionie. Ekstraklasa SA ma problem ze znalezieniem neutralnego stadionu, który spełniałby wymogi bezpieczeństwa i nie byłby w tym czasie remontowany. Wiceprezes Legii zastanawia się, czy w takim razie jest sens, by mecz o to trofeum w ogóle rozgrywać.

Miklas: Może zrezygnować z meczu o SP?
"Superpuchar każdy klub chciałby mieć w swojej gablocie, ale jeśli zorganizowanie meczu jest takim problemem, bo nie ma neutralnego stadionu gwarantującego bezpieczeństwo, to może lepiej zrezygnować z gry o to trofeum? W ostatnich latach mecze odbywały się od przypadku do przypadku" - mówi Sport.pl Leszek Miklas. "Czekamy na decyzję Ekstraklasy. Mam nadzieję, że obiekt się znajdzie, a już od przyszłego roku Superpuchar trafi na Stadion Narodowy. Wisła chce zagrać o Superpuchar normalny mecz" - mówi tymczasem prezes Wisły, Bogdan Basałaj.

Na otwarcie PGE Arena?
Jeden z pomysłów Ekstraklasy jest taki, by meczem o Superpuchar otworzyć budowany na Euro 2012 stadion w Gdańsku. "Doskonałe miejsce i okazja, by walce o to trofeum nadać należną rangę. Telewizja, tysiące kibiców, same plusy" - ocenia Adrian Skubis. Tyle, że w Gdańsku na 23 lipca planują organizację meczu Lechii z Atletico Madryt lub Liverpoolem (jeszcze wcześniej mówiło się o Juventusie Turyn).

Lubin chętny, ale murawy brak
"Myślę, że w najbliższych dniach ogłosimy gospodarza" - mówi rzecznik prasowy Ekstraklasy SA, która rozmawiała z właścicielami ponad 10 stadionów. Wiadomo, że myślano o rozegraniu meczu w Gliwicach, ale tam stadion nie będzie gotowy do 23 lipca. Podobnie wygląda sytuacja ze stadionem Śląskim. Z kolei w Lubinie w tym czasie wymieniana będzie murawa.

Bełchatów nie otrzymał propozycji
W Kielcach nie chcą się zgodzić na organizację meczu Wisły z Legią, więc niewykluczone, że mecz odbędzie się w Bełchatowie. Tam przed trzema laty Legia z Wisłą rywalizowała o Puchar Polski. Bełchatowianie nie otrzymali jednak oferty od Ekstraklasy.

"Nie dostaliśmy na razie żadnej oferty, ale gdyby wpłynęła, warto by się było zastanowić. Stadion zmienił się przez te trzy lata. Mamy dwie trybuny po przeciwległych stronach, moglibyśmy łatwo odseparować grupy z Krakowa i Warszawy" - mówi Michał Antczak, rzecznik GKS.

Legia nie zgodzi się na plan awaryjny
Plan awaryjny to rozegranie meczu na stadionie jednej z zainteresowanych drużyn - Legii lub Wisły. Wątpliwe jednak, by zgodziły się na to kluby. "Oczywistym jest, że ani Legia, ani Wisła nie zgodzi się zagrać jednego spotkania na stadionie rywala" - mówi Sport.pl Leszek Miklas, który uważa, że rozgrywanie meczu w małej miejscowości na kilkutysięcznym stadionie nie ma sensu.

Nie na kameralnym stadionie
"Powinno to być widowisko godne trofeum. Mecz w małej miejscowości na kilkutysięcznym kameralnym obiekcie nie ma sensu. Może Stadion Narodowy będzie rozwiązaniem na przyszłość? Może warto rozgrywać dwa mecze?" - zastanawia się Miklas.

Początkowo mówiło się, że mecz Wisły z Legią odbędzie się na 5-tysięcznym stadionie w Ostródzie. Przed trzema laty Legia z Wisłą o Superpuchar zagrały w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na mogącym pomieścić 8 tysięcy widzów stadionie KSZO zasiadły 4 tysiące kibiców, z czego 600 osób stanowili fani Legii, 519 wiślacy, a zdecydowana większość na trybunach zasiadła w neutralnych sektorach.

Rozgrywki o Superpuchar w Polsce odbywają się od 1980 roku. Od pięciu lat organizatorem meczu jest Ekstraklasa SA, a spotkanie rozgrywane jest na tydzień przed startem rozgrywek ligowych.Finał PP w 2008 roku pomiędzy Legią a Wisłą rozegrano w Bełchatowie - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.