Podbeskidzie może grać w Bielsku-Białej - fot. ts.podbeskidzie.pl
REKLAMA
REKLAMA

Stadiony: Podbeskidzie zagra w Bielsku, dłuższy remont Śląskiego

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Podbeskidzie Bielsko-Biała wyrobiło się z wszelkimi pracami na swoim stadionie, które były konieczne do otrzymania pozwolenia na rozgrywanie meczów w roli gospodarza na stadionie miejskim w Bielsku. Początkowo wydawało się, że Podbeskidzie pierwsze spotkania nowego sezonu będzie musiało rozgrywać w Wodzisławiu Śląskim.

Pierwszy mecz na swoim stadionie TSP rozegra w najbliższy poniedziałek, z Jagiellonią Białystok. Spotkanie będzie pokazywane na żywo w stacji Eurosport2 i Canal+ Sport.

ŁKS w Bełchatowie bez kibiców
Łódzki Klub Sportowy w najbliższy piątek zagra spotkanie ligowe z Lechem w Bełchatowie. Jak dotąd łodzianom nie udało się uzyskać pozwolenia na organizację meczu z udziałem publiczności. Jeśli decyzja prezydenta miasta ulegnie zmianie, przynajmniej na tym spotkaniu pojawią się także kibice gości. Lechici od pewnego czasu żyją w dobrych stosunkach z biało-czerwono-białymi. Nie wiadomo kiedy ŁKS będzie mógł wrócić na swój stadion. Początkowo liczono, że nastąpi to w 9. kolejce ekstraklasy (1 października), przy okazji meczu ŁKS-u z Podbeskidziem. Jednak opóźnienie budowy trybunki krytej na 644 miejsc (inspektor nadzoru budowlanego nakazał wykonanie prac od nowa, z powodu źle wykonanych fundamentów) powinno skutkować późniejszym powrotem ŁKS-u na obiekt przy Al. Unii.

Widzew - Wisła bez przyjezdnych
Mecz Widzewa z Wisłą Kraków w pierwszej kolejce ekstraklasy, bez względu na podpisanie lub nie przez Stowarzyszenia Kibiców porozumienia z ekstraklasą, rozegrany zostanie bez udziału kibiców gości. To efekt starań policji.

UEFA zamknęła dwie trybuny przy Oporowskiej
Śląsk Wrocław, chociaż w lidze mecze mógł rozgrywać w obecności 8500 widzów, najbliższe spotkanie Ligi Europy z Lokomotiwem Sofia będzie mógł rozegrać z udziałem publiczności tylko na dwóch trybunach wzdłuż boiska. UEFA uznała, że sektory za bramkami to konstrukcje tymczasowe i nakazała je zamknąć. Co ciekawe ta sama organizacja nie widziała przeciwwskazań, żeby na "tymczasowej trybunie" przed dwoma tygodniami zasiedli Szkoci z Dundee. Kibice z Bułgarii, których do Wrocławia ma przyjechać wg różnych wersji od 50 do 100, zasiądą na trybunie krytej stadionu przy Oporowskiej. Spotkanie będzie mogło obejrzeć na żywo 6,5 tysiąca widzów (wszystkie bilety sprzedano). Dla porównania mecz w Sofii rozegrany zostanie na 43-tysięcznym stadionie Narodowym.

Mecze ligowe Śląsk na razie rozgrywać będzie także przy Oporowskiej (pierwszy w niedzielę z Górnikiem) i na nich trybuny za bramkami będą funkcjonowały normalnie.

Ruch jednak w Radzionkowie
Grający na zapleczu ekstraklasy Ruch Radzionków miał mecze w roli gospodarza rozgrywać na stadionie Górnika Zabrze. W ostatniej chwili w Radzionkowie udało się usunąć wszelkie braki i PZPN zezwolił "Cidrom" na grę na Stroszeku. W nowym sezonie Ruch będzie mógł wpuszczać na swój stadion po 2 tysiące kibiców na mecz, czyli dwukrotnie więcej niż w poprzednim sezonie.

Piast czeka na stadion
Terminarz I ligi został ułożony pod budowę stadionu w Gliwicach. Pierwsze 3 spotkania I ligi gliwiczanie zagrają na wyjazdach, a z pierwszych 10 meczów sezonu aż 8 zagrają w roli przyjezdnych. Dzięki temu do minimum ograniczono liczbę meczów, które Piast będzie musiał rozegrać w Wodzisławiu Śląskim - tam zagra z Pogonią Szczecin (13 sierpnia) i Olimpią Elbląg (14 września). Pierwszy mecz na nowym stadionie w Gliwicach powinien zostać rozegrany 24 września z Ruchem Radzionków.

Opóźniona budowa stadionu Śląskiego
Wiadomo już, że modernizacja stadionu Śląskiego nie zakończy się tak jak planowano, czyli wraz z końcem 2011 roku. W rundzie wiosennej Ruch Chorzów i Górnik Zabrze chciały rozegrać najważniejsze spotkania (w tym mecze pomiędzy sobą, nazywane Wielkimi Derbami Śląska) właśnie na Śląskim, który umożliwia obejrzenie meczów przy udziale wielokrotnie większej widowni (nawet 50 tys.), niż na ich stadionach. Ruch i Górnik zarobiłyby nie tylko na biletach, ale i reklamach z tego tytułu.

Wszystko wskazuje jednak na to, że poślizg w modernizacji stadionu zniweczy plany obu klubów z Górnego Śląska. Stadion Ruchu może obecnie pomieścić 10 tysięcy widzów, Górnika zaledwie 3,5 tysiąca. Górnik przy Roosevelta rozegra tylko cztery pierwsze - z Widzewem, GKS-em, Lechem i Cracovią. Kolejne zabrzanie rozgrywać będą na nowym stadionie miejskim w Gliwicach.

Budowa w Katowicach ruszy za rok
GKS Katowice w końcu doczeka się nowego stadionu, ale jego budowa rozpocznie się dopiero za rok - w czerwcu 2012. Zwycięzca przetargu na budowę obiektu przy Bukowej poznany zostanie 2 września. W obecnym sezonie GKS swoje mecze rozgrywać będzie przy dwóch otwartych trybunach wzdłuż boiska. Katowiczanie nadal nie mają pozwolenia na wpuszczanie kibiców drużyn przyjezdnych.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.