fot. Woytek
REKLAMA

Rosyjska prasa: To nie będzie mecz przyjaźni...

Woytek, źródło: sport-express.ru - Wiadomość archiwalna

"Biorąc pod uwagę wiecznie napięte stosunki rosyjsko-polskie, które również teraz są dalekie od ideału, okoliczności w jakich powstała Legia oraz jej wojskową historię, trudno oczekiwać, że spotkanie w Warszawie będzie meczem pokoju i przyjaźni" - pisze rosyjski "Sport-Express". Legia spodziewa się pół tysiąca fanów Spartaka.

"Wystarczy przypomnieć sobie, jak w 2008 roku nieistniejący już FK Moskwa grał przeciwko Legii w 2. rundzie eliminacyjnej Pucharu UEFA. Wówczas cały stadion skandował antyrosyjskie hasła" - czytamy w rosyjskiej gazecie.

Gazeta cytuje również napastnika Spartaka Artioma Dziubę, który zapytany co pierwsze przychodzi mu na myśl o Polsce odpowiedział: "Kibice. Słyszałem, że polscy fani są bardzo żywiołowi i nieposkromieni - nawet bardziej fanatyczni niż kibice moskiewskiej drużyny".

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.