Arbiter z Anglii pokazał legionistom w meczu ze Spartakiem 4 żółte kartki - fot. Woytek
REKLAMA

Kto zastąpi pauzujących za kartki w rewanżu?

Fumen - Wiadomość archiwalna

Sporym zmartwieniem zarówno dla kibiców, jak i zespołu, jest fakt, iż w rewanżowym spotkaniu ze Spartakiem Moskwa nie zobaczymy w akcji Marcina Komorowskiego, Manu oraz Miroslava Radovicia. Szczególnie brak Serba może okazać się bolesny, gdyż "Rado" prezentuje się wyśmienicie zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach. Jednak jego koledzy z zespołu są mimo wszystko dobrej myśli.

Jakub Wawrzyniak nie miał problemu ze wskazaniem na godnych zastępców. "Jest Michał Kucharczyk, jest Michał Żyro" - stwierdził od razu "Rumiany". "Mamy naprawdę wyrównaną kadrę. Oczywiście postawa Radovicia od samego początku sezonu jest budująca i pokazuje jak wiele on znaczy dla tej drużyny. Natomiast to też może dodać nowego smaczku w przypadku awansu, gdy trener nie będzie mógł skorzystać z jego usług" - powiedział Wawrzyniak.

Optymistycznie, choć bez podawania nazwisk, wypowiedział się również Janusz Gol. "Mamy szeroką kadrę. Ci, którzy wystąpią w Moskwie będą musieli ich godnie zastąpić i głęboko w to wierzę, że tak się stanie. A co za tym idzie, uda się przejść Spartak" - powiedział pomocnik Legii.

Z kolei Michał Żewłakow upatruje szansy w piłkarzach, dla których występ w Moskwie może być dodatkowym bodźcem w walce o pierwszy skład Legii. "Będzie trzeba nad tym pomyśleć. Na pewno pomogą nam w tym trenerzy. Dziś na gorąco ciężko jest powiedzieć coś sensownego i trafnego. Nie wiemy jak Spartak będzie przygotowywać się do rewanżu. Nie ukrywam, że są to poważne ubytki, ale takie jest życie drużyny, że jak jeden nie może zagrać, to jest to szansa dla drugiego. Zatem ci, którzy nie znaleźli się w składzie na pierwszy mecz, będą mieli okazję się pokazać i udowodnić, że miejsce również im się należy" - stwierdził Żewłakow.

"Myślę, że Kucharczyk bardzo fajnie wszedł w mecz w drugiej połowie i jest to zawodnik, który zgłasza akces do pierwszej jedenastki. Wydaje mi się, że Artur Jędrzejczyk zagrał naprawdę dobre zawody. Jeszcze przed sezonem był odsyłany do Zagłębia Lubin, a przeciw Spartkowi pokazał, że może być silnym punktem drużyny" - ocenił kolegów doświadczony piłkarz.

Wspominani przez legionistów Michał Kucharczyk oraz Michał Żyro pojawili się na murawie w pierwszym meczu przeciwko Spartakowi. Tym samym poniekąd oczywiste jest, że tak się stanie także w Moskwie. O miejsce Marcina Komorowskiego powinien natomiast powalczyć Inaki Astiz, dla którego byłaby to okazja do odbudowania zaufania w oczach Macieja Skorży. "Nie mam jeszcze koncepcji, kto zastąpi wykartkowanych w Moskwie. Wiemy jednak dobrze, że nie mam dużego pola manewru. Na pewno zagra Vrdoljak. A tak to do dyspozycji mam tych graczy, którzy wchodzili dziś z ławki – Michała Kucharczyka, Michała Żyro i może Moshe Ohayona" - powiedział trener Legii Warszawa.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.