REKLAMA

Na taki mecz czekali 85 lat

Mishka, źródło: rozwoj.info.pl - Wiadomość archiwalna

Pod koniec września Legia w 1/16 finału Pucharu Polski zmierzy się z Rozwojem II Katowice. W klubie ze Śląska nie kryją ogromnej radości z wyników losowania. "85 lat czekał Rozwój na taki mecz. Będziemy się chcieli jak najlepiej pokazać, żeby to fajnie wyglądało nie tylko w gazetach, ale i na boisku. Trzeba się będzie wspiąć na absolutne wyżyny swoich umiejętności, by w jakikolwiek sposób móc się przeciwstawić" - mówi trener Rozwoju Mirosław Smyła.

"Obstawiałem, że dostaniemy Legię. Oglądaliśmy losowanie wspólnie z zawodnikami w klubie i to był ryk! Chłopaki w pierwszej chwili szaleli" - opowiada Smyła.

"To będzie dla nas wszystkich mecz życia. Dostaliśmy rywala z tej półki, o jakiej marzyliśmy. Los się uśmiechnął. Ten klub czekał na to 85 lat. Owszem, grywaliśmy sparingi z zespołami z ekstraklasy, ale raczej z naszego regionu. Dla nas wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych zawodników, to będzie przeżycie i duża atrakcja" - mówi Marek Klama, drugi trener Rozwoju.

Rozwój Katowice:
pełna nazwa klubu: Klub Sportowy Rozwój Kopalni Wujek w Katowicach
data założenia: 27 listopada 1925
barwy klubu: zielono-żółto-czarne

Największym sukcesem drużyny jest 4. miejsce w rozgrywkach III ligi w 2000 r. Obecnie zespół także występuje w trzeciej lidze, ale po reorganizacji rozgrywek w 2008 r. jest to czwarty szczebel rozgrywkowy. W 2010 r. klub wywalczył Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN i po raz pierwszy w historii awansował do rozgrywek pucharowych szczebla centralnego.

Stadion:
ul. Zgody 28, 40-573 Katowice
oddany do użytku: 1974 r.
wymiary boiska: 105x68
pojemność: 2472 miejsc siedzących (2 trybuny)
sektor gości: 333 miejsca siedzące
oświetlenie: brak

Ze względu na trwający remont stadionu, mecz nie zostanie zgłoszony jako impreza masowa, co oznacza, że do sprzedaży trafi tylko 990 biletów. Kibice Legii mają natomiast zakaz wyjazdowy na wszystkie spotkania PP w obecnym sezonie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.