Sparing: Legia 8-0 Błękitni Raciąż

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa wygrała 8-0 z Błękitnymi Raciąż w meczu sparingowym, który został rozegrany na bocznym boisku stadionu przy Łazienkowskiej. Już do przerwy legioniści prowadzili 6-0 po trzech golach Macieja Górskiego i trafieniach Rafała Wolskiego, Michała Żyro i Jakuba Koseckiego. Po przerwie kolejne gole dołożyli Wolski i Żyro.

W wyjściowej jedenastce pojawili się zawodnicy, którzy w ostatnim czasie nie mają zbyt wielu okazji do gry w pierwszym składzie Legii. Spośród graczy, których do gry wystawił Maciej Skorża tylko Inaki Astiz i Michał Żyro wystąpili w sobotnim meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała.

Legioniści wyszli na prowadzenie w 6. minucie po golu zdobytym przez Rafała Wolskiego. W 22. minucie "wojskowi" prowadzili 2-0, a strzelcem gola był Michał Żyro. 120 sekund później było już 3-0. Tym razem bramkarza gości pokonał Jakub Kosecki. Trzybramkowe prowadzenie utrzymało się przez zaledwie kilkadziesiąt sekund. W 25. minucie bramkę na 4-0 zdobył Maciej Górski. Napastnik Młodej Legii postanowił nie poprzestać na jednym trafieniu i w 28. i 29. minucie dołożył kolejne gole. Na ustrzelenie hat-tricka potrzebował więc czterech minut. Po pierwszej połowie trwającego 2x30 minut sparingu Legia demolowała rywali.

Pięć minut po przerwie Legia prowadziła już 7-0. Swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Michał Żyro. Trafienia koledze najwyraźniej pozazdrościł Rafał Wolski. W 36. minucie "Wolak" też miał na swoim koncie dwa gole, a "wojskowi" prowadzili już 8-0. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Legia Warszawa 8-0 (6-0) Błękitni Raciąż
1-0 - 6. min. Rafał Wolski
2-0 - 22. min. Michał Żyro
3-0 - 24. min. Jakub Kosecki
4-0 - 25. min. Maciej Górski
5-0 - 28. min. Maciej Górski
6-0 - 29. min. Maciej Górski
7-0 - 35. min. Michał Żyro
8-0 - 36. min. Rafał Wolski

Legia: Wojciech Skaba (31' Marijan Antolović) - Jakub Rzeźniczak, Srdja Kneżević, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Ariel Borysiuk, Rafał Wolski, Jakub Kosecki, Daniel Łukasik - Michał Żyro, Maciej Górski

Błękitni: Kamil Kalinowski (31' Dariusz Tolsdorf) - Paweł Kopczyński, Jarosław Pełkowski (56' Michał Wawrowski), Mariusz Mikłowski, Rafał Kieczmer (31' Daniel Kocięda) - Arkadiusz Wróblewski, Kamil Osiecki, Łukasz Szelągiewicz (44' Piotr Nowicki), Mariusz Kopecki (56' Damian Staniszewski), Kamil Szelągiewicz - Dariusz Petrykowski (55' Maciej Przebierała)