Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Przed paroma laty Legia odpadła z rozgrywek Pucharu Polski ze Stalą Sanok - fot. Legionisci.com
Przed paroma laty Legia odpadła z rozgrywek Pucharu Polski ze Stalą Sanok - fot. Legionisci.com
Wtorek, 20 września 2011 r. godz. 12:44

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Bardzo długa droga Rozwoju II w Pucharze Polski

Bodziach

Legia jutro rozpocznie rywalizację w rozgrywkach Pucharu Polski od 1/16 finału. Dla jej rywala, rezerw Rozwoju Katowice, na co dzień występujących w lidze okręgowej, będzie to już 13. spotkanie w PP! Mało kto wie, ale Rozwój II dziś, dzień przed meczem z Legią, rozegra... drugie spotkanie kolejnego sezonu PP na szczeblu okręgowym!

Katowiczanie już rok wcześniej rozpoczęli walkę o awans na szczebel centralny Pucharu Polski. Na razie pokonywali zespoły do II ligi włącznie. Jedyny I-ligowiec, z którym mieli się zmierzyć katowiczanie - KSZO Ostrowiec - oddał Rozwojowi walkowera i tym samym umożliwił awans z 1/64 finału, od razu do 1/16, w której do rywalizacji dołączają zespoły ekstraklasy.

Co ciekawe, po drodze rezerwy Rozwoju pokonały pierwszy zespół z ulicy Zgody (po dogrywce). Do tej pory Rozwój II tylko jedno spotkanie PP rozgrywał na wyjeździe, bowiem Rozbark Bytom występuje w niższej klasie rozgrywkowej (Klasa A).

W rozgrywkach ligowych sezonu 2011/12 pierwszy zespół Rozwoju, występujący w III lidze, z siedmiu meczów wygrał 4 i trzy zremisował. Natomiast rezerwy zanotowały dwie wygrane, remis i cztery porażki.

Co ciekawe rezerwy Rozwoju rozpoczęły już także rozgrywki w kolejnej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Rzadko się bowiem zdarza tak, by zespół z tak niskiej klasy rozgrywkowej (w lidze okręgowej występuje np. CWKS Legia) awansował tak daleko. Na początek Rozwój II wyeliminował po dogrywce MKS Siemianowice (liga okręgowa) 4-2. Bramki dla katowiczan zdobyli Kut 2, Szostek i Aniśko. Zespół wystąpił w tym meczu w wybitnie młodzieżowym składzie: Faber - Grychtoł, Aniśko, Wróbel, Kusiak (70. Jacenik) - Baran, Kut, Szymiński, Żak (60. Witek), Grociak - Szostek.

W rundzie trzeciej (mecze rozgrywane są dziś) Rozwój II podejmować będzie IV-ligowy zespół AKS-u Mikołów. A niewiele brakowało, żeby ten sam termin zajęty miał także pierwszy zespół Rozwoju, ale ten w III rundzie PP trafił wolny los. Dzięki temu bardziej doświadczeni zawodnicy (w meczu z AKS-em Mikołów zagra głównie młodzież) mogą przygotowywać się do jutrzejszego spotkania z Legią.

Droga Rozwoju II Katowice w Pucharze Polski:

17.08.2010 Rozwój II Katowice 2-0 GKS II Katowice
31.08.2010 Rozwój II Katowice 4-1 Górnik Wesoła (Mysłowice)
05.10.2010 Rozwój II Katowice 5-2 Pogoń Imielin

19.10.2010 Rozwój II Katowice 4-0 Strażak Mikołów
Bramki: Michał Jędrowski, Adam Zając, Dawid Colik, Marek Walczak

Rozwój II Katowice - wolny los (1/2 finału)

17.11.2010 Rozwój II Katowice d. 2-1 Rozwój Katowice
Bramki: Krzysztof Michalski, Maciej Tora - Tomasz Waniek

11.05.2011 Rozbark Bytom 0-4 Rozwój II Katowice
Bramki: Przemysław Gałecki, Krzysztof Michalski, Adam Krakowski, Kamil Zalewski

18.05.2011 Rozwój II Katowice 1-0 Pniówek Pawłowice Śląskie
Bramka: Adrian Mielec

09.06.2011 Rozwój II Katowice 2-1 Skra Częstochowa
Bramki: Adrian Mielec, Przemysław Gałecki

14.06.2011 Rozwój II Katowice 2-1 ROW Rybnik
Bramki: Adrian Mielec, Tomasz Stranc

20.07.2011 Rozwój II Katowice d. 5-2 Górnik Wałbrzych
Bramki: Sebastian Gielza 2, Maciej Tora 2, Marek Walczak
Rozwój: Robert Widawski, Damian Mielnik, Przemysław Gałecki, Rafał Lis, Łukasz Winiarczyk, Damian Sadowski (84. Krzysztof Michalski II), Damian Gacki, Dariusz Rucki (119. Marcin Łoboda), Marek Walczak (80. Maciej Tora), Adam Krakowski, Sebastian Gielza.

03.08.2011 Rozwój II Katowice 1-0 Nielba Wągrowiec
Bramka: Sebastian Gielza
Rozwój: Robert Widawski, Jacek Wiśniewski (72. Maciej Tora), Przemysław Gałecki, Rafał Lis, Łukasz Winiarczyk, Damian Sadowski (77. Arkadiusz Kowalczyk), Damian Gacki, Tomasz Stranc, Konrad Nowak (89. Krzysztof Michalski II), Radiusz Rucki, Sebastian Gielza.

17.08.2011 Rozwój II Katowice wo. 3-0 KSZO Ostrowiec
21.09.2011 Rozwój II Katowice - Legia Warszawa


przeczytaj więcej o: ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!