Meczu Rozwój II - Legia nie zobaczymy na żywo w żadnej stacji - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA

Bez transmisji z Katowic. Wzór listu z apelem

Woytek - Wiadomość archiwalna

Przed meczem z PSV Eindhoven Legia Warszawa oburzyła się, że spotkania z Holendrami nie pokaże otwarty kanał Polsatu. Oczywiście, mecz polskiej drużyny w europucharach powinien być dostępny dla szerszej publiczności, ale ostateczną decyzję podejmuje właściciel praw. Tymczasem w środę legioniści zagrają w Pucharze Polski w Katowicach i meczu w ogóle nie zobaczymy.

Spotkania nie pokaże nawet płatna telewizja, na czele z posiadającymi prawa TVN i nSport należącymi do właściciela Legii Warszawa.

W związku z zaistniałą sytuacją, przygotowaliśmy wzór listu, który mamy nadzieję przyda się Leszkowi Miklasowi. Zarząd klubu powinien wykazać się "kolejną świetną inicjatywą" i natychmiast wysłać go do decyzyjnych osób w TVN i ITI. Liczymy, że tym razem pismo będzie miało większe przełożenie na decydentów niż list do szefa sportu Telewizji Polsat.

"Szanowni państwo,

Chciałbym wyrazić nasze zaniepokojenie faktem braku transmisji spotkania Pucharu Polski Rozwój II Katowice – Legia Warszawa na antenie JAKIEGOKOLWIEK kanału należącego do Grupy TVN, właściciela praw telewizyjnych do pokazywania rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2011/2012.

Gra Legii Warszawa, zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2010/2011, jest niezwykle istotnym wydarzeniem dla kibiców piłki nożnej oraz doskonałą okazją na promocję polskiego futbolu i tak ambitnego klubu, jakim jest Rozwój Katowice. Brak transmisji niezwykle atrakcyjnie zapowiadającego się spotkania, inaugurującego występy naszego zespołu w tych prestiżowych rozgrywkach, jest dla nas niezrozumiały. Uważam, że wszyscy wspólnie – właściciel klubu, Legia i media należące do właściciela - powinni dołożyć wszelkich starań, aby możliwie najszerzej propagować polską piłkę i budować silną markę Legii Warszawa.

Zdajemy sobie sprawę z uwarunkowań biznesowych i choć nie jesteśmy władni, by kreować Państwa strategię działań, to jednak mamy wspólnego właściciela, więc naturalnym i logicznym powinno być pokazywanie meczów Legii Warszawa przez telewizję, która od kliku lat reklamuje się na jej koszulkach. Za przykład niech posłuży sytuacja Polsatu i Śląska Wrocław, których właścicielem jest Zygmunt Solorz. Stacja przeprowadziła relacje ze wszystkie meczów wrocławian w Lidze Europy.

Oczekuję, że biorąc pod uwagę powyższe argumenty, podejmą Państwo decyzję o pokazaniu meczu Legii szerokiej publiczności, tym bardziej, że:

1) kibice naszego klubu nie będą mieli możliwości obejrzenia go na żywo z powodu zakazu wyjazdowego nałożonego przez PZPN;

2) we wtorek stacja TVN Turbo przeprowadzi relację z pucharowego meczu Chrobrego Głogów z Lechem Poznań;

3) w czwartek stacja TVN Turbo przeprowadzi relację z pucharowego meczu Floty Świnoujście z Wisłą Kraków.

Z poważaniem"
PS. Na transmisje TV nie mamy wystarczających funduszy, ale zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji LIVE!.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.