fot. Legionisci.com
REKLAMA

MF: Transfer Deyny do Anglii największą transferową wpadką?

Bodziach, źródło: Magazyn Futbol / własne - Wiadomość archiwalna

Najnowszy numer Magazynu Futbol przygotował ranking największych wpadek transferowych Polaków. Ten obejmuje nie tylko ostatnie lata, ale i transfery z dawnych lat, kiedy znacznie trudniej było wyjechać z Polski. Najgorzej oceniono wyjazd Kazimierza Deyny z Legii do Manchesteru City.

Faktycznie, nowy klub "Kaki" nie był tak mocny, na jaki zasługiwał popularny "Generał", a ponadto styl gry w lidze angielskiej nie odpowiadał Deynie.

Wysoko, bo na czwartym miejscu wśród nietrafionych transferów, sklasyfikowano Jakuba Wawrzyniaka, który z Legii odszedł do Panathinaikosu, ale w Grecji został zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu i wrócił do Warszawy. Nisko oceniono także transfer Dawida Janczyka z Legii do CSKA Moskwa. O ile klub z Łazienkowskiej mógł cieszyć się z uzyskanej kwoty za swojego napastnika, to Rosjanie nie byli zadowoleni z formy prezentowanej przez "Murzyna".

Nietrafione transfery to także przenosiny Kamila Grosickiego do Sionu, Cezarego Kucharskiego do Sportingu Gijon (w 1997 roku) czy Jacka Kazimierskiego do Olympiakosu Pireus (w 1987 roku).

Największe wpadki transferowe Polaków (wg Magazynu Futbol):
1. Kazimierz Deyna (z Legii do Manchesteru City)
2. Euzebiusz Smolarek (Racing Santander/Bolton Wanderers/Kavala)
3. Radosław Matusiak (Palermo/Heerenveen)
4. Jakub Wawrzyniak (Legia - Panathinaikos Ateny)
5. Dawid Janczyk (Legia - CSKA Moskwa)
8. Kamil Grosicki (Legia - FC Sion)
16. Cezary Kucharski (Legia - Sporting Gijon)
19. Jacek Kazimierski (Legia - Olympiakos Pireus)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.