Michał Żyro zdobył jedną bramkę dla Polski w meczu z Włochami - fot. Woytek

U-20: Włochy 3-1 Polska. Gol Żyry

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała 1-3 w wyjazdowym meczu Turnieju Czterech Narodów z Włochami. Do przerwy Polacy prowadzili 1-0 po bramce w 14. minucie piłkarza Legii Warszawa Michała Żyry. W drugiej części gry gospodarze byli zdecydowanie lepsi i strzelili "biało-czerwonym" trzy bramki. W podstawowej jedenastce polskiej drużyny zagrali także Jakub Szumski i Rafał Wolski.

Na ostatnie minuty meczu na boisku pojawił się Dominik Furman.

Włochy 3-1 Polska
0-1 - 14 min. Michał Żyro
1-1 - 64 min. Karim Laribi
2-1 - 81 min. Giacomo Beretta
3-1 - 90 min. Giacomo Beretta

Polska: Jakub Szumski - Mateusz Słodowy, Piotr Mroziński, Marcin Kamiński, Mariusz Mikoda - Rafał Wolski (85' Konrad Gilewicz), Damian Dąbrowski, Paweł Lisowski, Tomasz Hołota, Leszek Nowosielski (87' Dominik Furman) - Michał Żyro.

Tabela:

1. Niemcy 4 12 13-6
2. Szwajcaria 4 6 6-8
3. Włochy 4 6 9-8
4. Polska 4 0 4-10

W kolejnym meczu rywalami Polski będzie reprezentacja Niemiec. Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godz. 12:00 w Brzegu.