Radość piłkarzy po wygranej w Bukareszcie - fot. turi
REKLAMA

Legioniści o wygranej z Rapidem

turi - Wiadomość archiwalna

Miroslav Radović: Słyszałem, że kibice mieli problemy, żeby dostać się na stadion. W drugiej połowie na pewno nam pomogli. Już wiele razy mówiłem, że my praktycznie co mecz gramy u siebie. Ogromny szacunek całej drużyny dla kibiców. Macie nasze wsparcie, oby tak dalej. Trener mówił nam, że Rapid jest dobrze zorganizowany, ale my pokazaliśmy że jesteśmy lepsi.
Rapid nie stworzył jakiś groźnych sytuacji. Wszystko przed nami. Krok po kroku na razie idziemy w dobrym kierunku. Myślę, że jesteśmy dorośli na tyle, że potrafimy wykorzystać sytuację, która jest przed nami. Mamy dwa mecze u siebie - trzeba zdobyć jak najwięcej punktów i wyjść z grupy. Rewanż na pewno będzie trudny, ale powinniśmy wygrać, bo uważam, że jesteśmy zdecydowanie lepszą drużyną niż Rapid. Miałem dwie dobre sytuacje. Szkoda szczególnie tej pierwszej. Byłem pewny, że będę miał kolejne okazje i na szczęście strzeliłem. Teraz musimy podtrzymać tę dobrą serię z Widzewem.

Janusz Gol: W pierwszej połowie nieźle układała nam się gra. Fragmentami długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Brakowało jeszcze wykończenia przed samym polem karnym, ale pierwsza połowa na duży plus. W drugiej trochę za bardzo się cofnęliśmy, ale na szczęście udało nam się zdobyć bramkę ze stałego fragmentu i to my wyjeżdżamy z trzema punktami.

Jakub Wawrzyniak: Mecz za dwa tygodnie będzie decydujący o tym, czy Legia wyjdzie z grupy, czy nie. Na razie jednak jest jeszcze trochę czasu i mecze ligowe. Dla mnie liczy się przede wszystkim liga i tam chcę zdobywać punkty. Wszystko jest w naszych rękach nie musimy się na nic oglądać.

Maciej Rybus: Dało się odczuć tę gorącą atmosferę zarówno ze strony naszych, jak i rumuńskich kibiców. Rapid pokazał dziś, że jest silną drużyną i na pewno nie przyjadą do Warszawy tylko rozegrać meczu. Będą szukali punktów. My mamy przewagę psychologiczną, bo wygraliśmy tutaj i mamy 6 punktów. Przybliżyliśmy się dziś do awansu. Pierwsze miejsce jest raczej zarezerwowane dla PSV. W dwumeczu z Rapidem rozstrzygnie sie sprawa awansu. Mamy nadzieję, że u siebie wygramy i będziemy bardzo blisko celu. Niedzielny mecz z Widzewem na pewno będzie wyjątkowy. Wiemy jak obie strony podchodzą do niego. Chcemy podtrzymać dobrą serię zwycięstw i nie stracić gola. Będziemy chcieli wygrać i sprawić kibicom przyjemność pokonania odwiecznego rywala.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.