Fani Legii na Kole dopingowali fantastycznie - fot. Legionisci.com

Relacja z trybun: Wola, Jelonki, Bemowo... (+ doping)

Już dawno meczu żadnej z naszych sekcji nie oglądało tylu kibiców, co w sobotę na Woli. W hali Koło przy Obozowej przy okazji spotkania III ligi koszykówki pojawiło się 1300 fanów Legii, którzy stworzyli niesamowitą atmosferę, jakiej w tej hali jeszcze nigdy nie widziano (do tej pory grywały tam jedynie Polonia i AZS Politechnika).

Najliczniej wypełnił się młyn znajdujący się za jednym z koszy, ale do dopingu regularnie włączała się prawie cała prosta, a więc łącznie około tysiąc osób. Na początku problemy ze sprzętem nagłaśniającym sprawiły, że fani musieli zaśpiewać "Sen o Warszawie" ac-apella, ale i tak wyszło nieźle. Na trybunach pojawiło się kilka dobrze znanych z Łazienkowskiej płócien.

Dopingiem kierował "Szczęściarz" i jeśli chodzi o śpiew to ten rozkręcał się z minuty na minutę. Jako, że na meczu pojawiła się bardzo liczna grupa legionistów z Woli, Jelonek i Bemowa, nie mogło zabraknąć pieśni lokalnych "Bo na Woli fajno jest", czy "Wola, Jelonki, Bemowo - Legia Warszawa".

UZaLeżnieni przygotowali na mecz dwie oprawy - na początek meczu odwracaną kartoniadę "1916" - "CWKS", a w II połowie transparent "It is real fun to be Legia fan" oraz flagowisko, które pojawiło się po odliczaniu od 10 do 1. Flagi na kiju powiewały na trybunach przez zdecydowaną większość spotkania, a kibicom przekazali je koszykarze, którzy z legijnymi flagami wybiegli na przedmeczową prezentację.

W przerwie meczu odbyły się konkursy dla dzieci oraz kobiet oraz wręczono trzy nagrody główne (koszulki koszykarskiej Legii) ufundowane przez sponsora sekcji, Waryński Trade. W drugiej połowie doping przybrał jeszcze na mocy i regularnie śpiewano pieśni na dwie trybuny. "Mistrz, mistrz" - skandowali fani zza kosza, "LEGIA MISTRZ" - odpowiadała po chwili prosta. Przez ostatnich kilkanaście minut niemal cała hala dopingowała swój zespół bez koszulek, a "Hej Legia kosz" wychodziło fantastycznie. Rozgrzewający się rezerwowi koszykarze nie mogli powstrzymać się od wspólnych śpiewów, czy tańców z kibicami.

Po wysoko wygranym meczu (128-51!), tradycyjnie fani zaśpiewali z zawodnikami "Warszawę". Później odbył się drugi w historii mecz kibiców z koszykarzami. Kolejny mecz Legii 7 stycznia (sobota, g.18) w hali przy Obrońców Tobruku. Na Kole zagramy 14 stycznia (sobota, g.18). Bilety na ten mecz do kupienia już 7 stycznia na Bemowie.

P.S. Sekcja koszykówki Legii pragnie podziękować wszystkim kibicom za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas meczu oraz kulturalne zachowanie. Na trybunach obecnych było sporo osób zainteresowanych sponsoringiem sekcji koszykówki (podobnie będzie 14 stycznia) i jeśli któraś z nich zdecyduje się na wsparcie finansowe Legii, będzie to przede wszystkim Wasza zasługa!
Dziękujemy również wszystkim osobom, które pomogły nam w pracach organizacyjnych przed meczem oraz grupom UZaLeżnieni i Warszawscy Fanatycy. Podziękowania kierujemy także do sponsorów - Waryński Trade (sponsor główny sekcji, fundator trzech głównych nagród), firm, które wsparły nas medialnie (Antyradio) i przy okazji nagród meczowych (Dax Cosmetics, Dodo). Przy okazji kolejnego meczu na Kole, postaramy się poprawić organizację wejść na trybuny.