Fani Wisły na Łazienkowskiej - fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Wisła mobilizuje się na wyjazd na Superpuchar

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Do meczu Legii z Wisłą o Superpuchar Polski zostało jeszcze ponad półtora miesiąca, ale w Krakowie już trwa mobilizacja na wyjazd do stolicy. Wiadomo bowiem, że spotkanie rozegrane zostanie na stadionie Narodowym w Warszawie. Wiślacy, nie znając jeszcze liczby biletów, jaką otrzymają, wyjazd do Warszawy uważają za ważniejszy od tego do Belgii w Lidze Europy.

"Wielkimi krokami zbliża się mecz z Legią Warszawa, który rozegrany zostanie na Stadionie Narodowym. Mimo tego że kilka dni później czeka nas arcyważne spotkanie w Lidze Europejskiej, to właśnie wyjazd do stolicy będzie dla nas kibicowskim sprawdzianem" - informuje Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków.

Wiślacy mają obawy, czy uda się im wykorzystać wszystkie bilety, które otrzymają od organizatora meczu. Stąd pomysł na konkurs, w którym fani mają wymyślić najlepsze hasło, które zmotywuje wiślaków do podróży na mecz zaplanowany na 11 lutego przyszłego roku. Do wygrania dwa darmowe bilety oraz bezpłatny przejazd na trasie Kraków - Warszawa - Kraków.

W lipcu 2008 roku na meczu o Superpuchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim stawiło się 500 fanów "Białej Gwiazdy" oraz 600 legionistów (na zakazie), natomiast dwa miesiące wcześniej na finałowym meczu Pucharu Polski na neutralnym terenie w Bełchatowie, pojawiło się tylko 1089 wiślaków, przy 3-tysięcznej grupie kibiców Legii.

Na tegoroczny mecz przy Łazienkowskiej przyjechało niespełna 1200 fanów Wisły (otrzymali 1400 biletów), z czego 110 osób na stadion nie weszło z powodu "procentów". Na razie nie wiemy po ile biletów na mecz o Superpuchar otrzymają fani Legii i Wisły.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.