Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Poniedziałek, 9 stycznia 2012 r. godz. 12:36

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kącik kolekcjonera: Filumenistyka dotycząca Legii (8)

Dariusz Chojnacki

W dzisiejszym odcinku cyklu przedstawię coraz mniej już popularne i zapomniane hobby, jakim jest filumenistyka. Oczywiście zbiór będzie związany z Legią. Filumenistyka jest to kolekcjonowanie etykiet oraz opakowań zapałek. Hobby to popularność zyskało na początku lat '30. W Polsce największą popularność filumeniści osiągnęli w latach '70.

Obecnie w naszym kraju filumenistyka jest bardzo mało popularnym hobby. Ciekawostką jest fakt, iż w Polsce, w Bystrzycy Kłodzkiej istnieje jedno z nielicznych na świecie muzeów filumenistycznych.

Poniżej przedstawiam etykiety zapałczane dotyczące Legii. Większa część z nich (5 sztuk) dotyczy jubileuszu 50-lecia naszego klubu. Jedna etykieta jest z serii Kluby Piłkarskie Europy, a jedna z pudełka zapałek wydanego w ubiegłym roku jako reklamówka kandydata w wyborach parlamentarnych.
Jeśli jesteście w posiadaniu innych, nie zamieszczonych tu pozycji (a wiem, że były na pewno jeszcze dwa pudełka zapałek dotyczące Legii), proszę o kontakt.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub sugestie co do prowadzonego Kącika Kolekcjonera, proszę o kontakt pod adresem: darek.chojnacki@legionisci.com. Z kolekcjonerskim pozdrowieniem!

Zapraszamy do specjalnego działu poświęconego Waszym kolekcjom. Kącik Kolekcjonera


Zdjęcia Dariusz ChojnackiZgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!