REKLAMA

Protest Gryfa odrzucony (akt.)

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Wydziału Gier PZPN, na którym rozpatrywano protest Gryfa Wejherowo dotyczący meczu 1/4 finału Pucharu Polski z Legią Warszawa, rozegranego 13 marca. Przedstawiciele piłkarskiej centrali uznali protest za bezzasadny i utrzymali wynik pierwszego spotkania.

"Po analizie materiału zgromadzonego w trakcie postępowania, w szczególności sprawozdania sędziego, Wydział Gier PZPN uznał, że Artur Jędrzejczyk był uprawniony do gry w meczu 1/4 finału Pucharu Polski. Klub KP Legia Warszawa S.S.A. mógł dokonać zmiany zawodnika, który nie był zdolny do rozpoczęcia zawodów, pomimo że był wpisany jako zawodnik podstawowy i mógł zostać zastąpiony przez jednego z zawodników rezerwowych. Zgodnie z przepisami w takiej sytuacji zmniejszeniu ulega liczba zawodników rezerwowych, a podczas meczu klub może nadal dokonywać określonej w regulaminie liczby zmian zawodników.

Przepisy PZPN, w szczególności § 7 ust. 6 Uchwały nr IX/140 z 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną, jednoznacznie określają, kiedy można zweryfikować wynik meczu jako walkower na niekorzyść jednej z drużyn.
Wydział Gier stwierdził, że wystąpiły uchybienia, ale nie mogły one w żaden sposób wpłynąć na merytoryczną treść orzeczenia." - czytamy w komunikacie PZPN.

Rewanż zostanie rozegrany 20 marca o godz. 20:30 na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem warszawskiego zespołu 3-0.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.