Euro 2012: Polska 1-1 Grecja

Woytek - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała 1-1 z Grecją w meczu otwarcia mistrzostw Europy. Polacy świetnie zagrali w pierwszej części gry i prowadzili 1-0 po golu Roberta Lewandowskiego. Na dodatek Grecy grali w dziesiątkę po czerwonej kartce Papastathópoulosa. Tuż po przerwie Grecja wyrównała, a następnie czerwoną kartkę otrzymał Wojciech Szczęsny.

Jego miejsce między słupkami zajął Przemysław Tytoń i obronił rzut karny w 72. minucie.

Polska 1-1 (1-0) Grecja
1-0 - 17 min. Robert Lewandowski
1-1 - 51 min. Dimitrios Salpingidis

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 13. Marcin Wasilewski, 15. Damien Perquis, 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski, 7. Eugen Polanski, 11. Rafał Murawski, 10. Ludovic Obraniak, 8. Maciej Rybus (70, 22. Przemysław Tytoń) - 9. Robert Lewandowski

Grecja: 1. Konstantínos Chalkiás - 15. Vassílios Torossídis, 19. Sokrátis Papastathópoulos, 8. Avraám Papadópoulos (37, 5. Kyriákos Papadópoulos), 20. Iossíf Cholévas - 18. Sotírios Nínis (46, 14. Dimítrios Salpingídis), 21. Konstantínos Katsouránis, 2. Ioánnis Maniátis, 10. Geórgios Karagoúnis, 7. Geórgios Samarás - 17. Theofánis Gékas (68, 22. Konstantínos Fortoúnis)

żółte kartki: Papastathópoulos, Cholévas, Karagoúnis

czerwone kartki: Wojciech Szczęsny (68. minuta, za faul taktyczny) - Sokrátis Papastathópoulos (42. minuta, za drugą żółtą)

sędziował: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania)
widzów: 56070