Kibice Legii podczas meczu z SV Ried - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Norweska policja obserwuje kibiców Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

"Byłem na meczu z Koroną i atmosfera na trybunach była fantastyczna. Zdaję sobie sprawę, że jutro kibiców będzie jeszcze więcej. Zarówno ja, jak i moja drużyna niecierpliwie czekamy na tę gorącą atmosferę" - mówił na przedmeczowej konferencji trener Rosenborga Jan Jönsson. Inne zdanie o fanach Legii mają norwescy policjanci, którzy dzisiejszy mecz traktują jako przygotowanie do przyszłotygodniowego rewanżu w Norwegii.

Norweski dziennik "Adressa" informuje, że do Warszawy przyjechało trzech funkcjonariuszy, których zadaniem jest obserwowanie zachowania kibiców Legii. Policjanci usiądą na trybunach razem z fanami Rosenborga. Ci zaś przestrzegani są przed eksponowaniem w stolicy Polski barw swojego klubu poza terenem stadionu. Wszystko z powodu kibiców Legii, którzy przedstawiani są w norweskiej gazecie w negatywnym świetle.

Wiedza, którą funkcjonariusze z Norwegii zdobędą w Warszawie ma być pomocna w przygotowaniu się na przyjęcie warszawskich fanów w przyszłym tygodniu. Lokalne władze nie chcą, żeby miejscowi kibice bali się przyjść na własny stadion.

Na początku sierpnia w związku z meczem z SV Ried kibiców Legii obawiała się austriacka policja. Po spotkaniu miejscowi chwalili jednak fanów "wojskowych".

fot. Mishka / Legionisci.comKibice Legii na Łotwie - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.