REKLAMA

Patryk Nowerski bliski gry w Legii

Bodziach i Gacek - Wiadomość archiwalna

Na wczorajszym treningu koszykarskiej Legii pojawił się Patryk Nowerski - mierzący 206 cm zawodnik, mogący grać zarówno jako center, jak i silny skrzydłowy. Nowerski ma trenować z Legią przynajmniej do końca tygodnia, a po weekendowych sparingach z Pułaskim Warka i KS Piaseczno jego przydatność do drużyny ocenią trenerzy. Na pierwszych zajęciach Nowerski sprawiał jak najlepsze wrażenie i ma spore szanse na pozostanie w Legii.

W minionym sezonie Patryk Nowerski występował w II-ligowej Piotrcovii Piotrków Trybunalski (4 mecze) oraz drużynie juniorów starszych (U-20) Piotrcovii, która dotarła do półfinałów mistrzostw Polski. W lutym tego roku mieliśmy okazję zobaczyć go w sparingu Legii z AZS-em Politechnika, rozegranym w hali Koło.

Nowerski w tym roku wziął udział w nieoficjalnych mistrzostwach Świata do lat 23. Oto co o Patryku mówił trener kadry, Aleksander Mrozik: "Bar­dzo ambitny chło­pak o świet­nym cha­rak­te­rze. Jego najwięk­sze zalety to atle­tyzm oraz wręcz wyśmie­nity 'timing' umoż­li­wia­jący mu bloki i zbiórki. Ponadto widać, iż jest wyuczony gry na pic­kach, co jest zasługą tre­ne­rów z AZS Poli­te­chi­niki. Jeżeli chce się dalej roz­wi­jać i wdra­py­wać na kolejny szcze­bel kariery musi nie­wąt­pli­wie nauczyć się gry pod koszem i opa­no­wać parę cha­rak­te­ry­stycz­nych dla sie­bie zagrań, które umoż­li­wią mu zdobywa­nie punk­tów w sytu­acjach 1 na 1."


Patryk Nowerski w walce o piłkę z Tomkiem Rudko - fot. Gacek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.