Koszykówka: AZS Politechnika 83-89 Legia (sparing)

Koszykarze Legii rozegrali dziś w hali Koło sparingowe spotkanie z zespołem AZS Politechniki Warszawskiej. Spotkanie trwało 45 minut (4x10, 1x5). Górą byli podopieczni Roberta Chabelskiego, którzy wygrali 89-83 (24-9, 12-31, 17-20, 25-17, 11-6). W II i III kwarcie na boisku przebywał pierwszy zespół Politechniki, prowadzony przez Mladena Stracevica.

Fotoreportaż z meczu - 41 zdjęć Gacka
W pozostałych grali zawodnicy będący zapleczem ekstraklasowej drużyny, prowadzeni przez Arkadiusza Miłoszewskiego.

W pierwszej kwarcie Legia wyraźnie przeważała nad młodzieżą "Polibudy". Role odwróciły się w drugiej i trzeciej kwarcie, kiedy na parkiecie pojawili się zawodnicy pierwszej drużyny AZS-u, którzy regularnie trafiali za trzy punkty. W tej części spotkania udało się zbliżyć do rywali na trzy punkty (51-54). W czwartej i piątej, trwającej 5 minut, części spotkania, ponownie górą była Legia, która ostatecznie wygrała 89-83.

Legia zagrała m.in. bez Świderskiego, Adamskiego, Chojeckiego, Kawczyńskiego, Goliszewskiego i Staszewskiego.

W najbliższą sobotę Legia rozegra ligowe spotkanie na warszawskiej Pradze (hala przy ul. Kowieńskiej) z Jagiellonką Warszawa. Początek meczu o godzinie 17:15, wstęp 1 zł.

AZS II/I Politechnika Warszawska 83-89 (9-24, 31-12, 20-17, 17-25, 6-11) Legia Warszawa
Legia: Jaremkiewicz 23 (2), Rudko 16 (1), Nawrot 15 (1), Podobas 9 (1), Błaszczyk 9, Zajączkowski 6, Nogajski 5, Piesio 4, Miatkowski 2.