Tomasz Rudko i Piotr Bakun prezentują stroje Legii na sezon 2012/13 - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Bemowo sponsorem koszykarskiej Legii

Mishka - Wiadomość archiwalna

W środę odbyła się konferencja prasowa sekcji koszykówki Legii Warszawa i Dzielnicy Bemowo. Podczas konferencji przedstawiono założenia współpracy pomiędzy sekcją i dzielnicą oraz między sekcją i głównym sponsorem, Waryński Trade, a także plany na rozpoczynający się wkrótce sezon. Zaprezentowano również stroje, w jakich będą występować zawodnicy.

"Bemowo zawsze było związane z różnymi legijnymi sekcjami sportowymi. Wiele z nich już nie istnieje, dlatego nie możemy dopuścić do tego, aby zasłużona dla warszawskiego sportu sekcja koszykarska podzieliła ich los" – powiedział Jarosław Dąbrowski, Burmistrz Dzielnicy Bemowo.

W ramach podjętej współpracy w sezonie 2012/2013 Dzielnica Bemowo zobowiązała się do wsparcia finansowego drużyny Legii, a dodatkowe środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność sekcji. "Rozegranie sezonu w II lidze jest zdecydowanie bardziej kosztowne niż gra w lidze trzeciej. Droższa jest organizacja chociażby samych meczów, czy też wyjazdów, które w III lidze odbywały się tylko w obrębie województwa mazowieckiego" – mówi Paweł Bujski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

Od roku sekcję koszykarzy wspiera także Grupa Waryński. "Odpowiadając pozytywnie na wniosek Klubu, który poszukiwał wsparcia swojej działalności, kierowaliśmy się nie tylko rozpoznawalnością marki Legii Warszawa. Misją naszej współpracy z Klubem jest również aspekt społeczny – jako firma z bogatą i wieloletnią tradycją na rynku warszawskim staramy się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców i wspierać ważne dla nich inicjatywy społeczne, w tym również wydarzenia sportowe. Uznaliśmy, że udział w budowie silnej drużyny koszykarskiej warszawskiej Legii jest odpowiedzią na te potrzeby i wpisuje się w naszą strategię wizerunkową" – mówi Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa.

"Aby ratować klub założyliśmy Stowarzyszenie Zieloni Kanonierzy, mające podtrzymywać tradycje Legii Warszawa. Otrzymaliśmy od Klubu Piłkarskiego Legia prawa do herbu i nazwy i w ubiegłym sezonie udało nam się awansować do II ligi. Sekcja koszykarska Legii Warszawa ma bogatą tradycję - nasz klub jest 7-krotnym mistrzem Polski, 13-krotnym medalistą mistrzostw Polski oraz zdobywcą jednego Pucharu Polski. Koszykarze Legii mają na swoim koncie takie sukcesy jak awans do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów, czy medale Mistrzostw Europy i udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Obecnie mija 9 lat od kiedy Legii nie ma w najwyższej klasie rozgrywkowej. Chociaż mogło być jeszcze gorzej - w 2010 roku działacze sekcji nie zgłosili drużyny do rozgrywek II ligi i wydawało się, że bogata historia naszego klubu zakończy się z dnia na dzień. Na szczęście dość szybko i sprawnie zebrała się grupa osób, której dalsze losy Legii nie były obojętne i naprędce założyli oni Stowarzyszenie Zieloni Kanonierzy, mające podtrzymywać tradycje Legii Warszawa. Nowe Stowarzyszenie otrzymało od Klubu Piłkarskiego Legia prawa do herbu i nazwy. Pierwszy sezon "pod naszą wodzą" nie wyszedł najlepiej - brak awansu do II ligi, ale kolejny - w dużej mierze dzięki firmie Waryński Trade, która została sponsorem sekcji, awans do wyższej klasy rozgrywkowej udało się osiągnąć w bardzo dobrym stylu. Na mecze naszej drużyny regularnie przychodził komplet widzów, a trzy spotkania zorganizowano w hali Koło w obecności półtoratysięcznej publiczności.
Nie można zapomnieć o tym, że organizacja turniejów półfinałowych i finałowych o awans do II ligi miała miejsce w hali przy Obrońców Tobruku na Bemowie, co byłoby niemożliwe, bez wsparcia ze strony Burmistrza Dzielnicy Bemowo, za co raz jeszcze dziękujemy. Atmosfera podczas wszystkich spotkań była doskonała - tego fantastycznego dopingu kibiców i efektownych opraw meczowych, mogą nam pozazdrościć kluby z całej Polski.

Na początku działalności Stowarzyszenia Zieloni Kanonierzy, przyjęliśmy hasło "Odrodzenie potęgi", które towarzyszy zresztą wszystkim meczom naszej drużyny na Bemowie. Chcemy krok po kroku odbudowywać sekcję, by ta w jak najkrótszym czasie wróciła na należne jej miejsce i świętowała mistrzostwo Polski. Na razie udało się nam wykonać krok pierwszy - do II ligi. Robimy wszystko, żeby w nadchodzącym sezonie nasz zespół nie bronił się przed spadkiem, a wręcz przeciwnie, powalczył o czołowe lokaty w lidze. Nie chcemy mówić głośno o awansie, bo beniaminkowi ligi po prostu nie wypada, ale nie ukrywamy, że ambicji nam nie brakuje, a trener Piotr Bakun, który wraz z Robertem Chabelskim prowadzić będzie zespół, zrobi wszystko, by nasz zespół walczył z pełnym zaangażowaniem. Kadra drużyny na pewno jest bez porównania mocniejsza niż przed rokiem - kilku zawodników, którzy pomogli nam w wywalczeniu awansu, zwyczajnie przegrało obecnie rywalizację o miejsce w składzie. Co z pewnością cieszy, to pozyskanie paru graczy podkoszowych, co w drugiej lidze jest niezwykle istotne. Rozegranie sezonu w II lidze jest zdecydowanie bardziej kosztowne niż gra w lidze trzeciej. Droższa jest organizacja samych meczów - opłaty za sędziów, statystyków, kamerzystę i tym podobne, do tego dochodzą wyjazdy, które w trzeciej lidze były w obrębie województwa mazowieckiego. Dzięki Dzielnicy Bemowo oraz firmie Waryński S.A. udało się nam zebrać środki, które zapewnią koszykarskiej Legii start w rozgrywkach. A warto pamiętać, że II liga w tym roku będzie wyjątkowo okrojona, bowiem wiele klubów z powodu kłopotów finansowych, musiało wycofać się z rozgrywek. Mamy nadzieję, że współpraca z Dzielnicą Bemowo oraz firmą Waryński przebiegać będzie wzorowo i wszystkie zainteresowane strony będą z niej zadowolone i za rok spotkamy się w tym samym miejscu, by ogłosić kontynuację współpracy, najlepiej już w I lidze" - zakończył Sławomir Piętka, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia "Zieloni Kanonierzy".

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Jarosław Jankowski z Waryński Trade i Jarosław Dąbrowski burmistrz Dzielnicy Bemowo - fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Tomasz Rudko i Piotr Bakun prezentują stroje Legii na sezon 2012/13 - fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.